fbpx
Strona głównaSportKolarze Kolejarza Częstochowa podsumowali sezon

Kolarze Kolejarza Częstochowa podsumowali sezon

Zakończył się sezon dla kolarzy Kolejarza Częstochowa. Klub pokusił się o podsumowanie 2020 roku.

Kolarze Kolejarza Częstochowa podsumowali sezon 1
fot. Grzegorz Misiak

– Choć ten rok był bardzo trudny dla nas wszystkich w wyniku pandemii to udało się wystartować z sezonem szosowym, w którym w krótkim czasie odbyło się bardzo dużo wyścigów – mówi Kacper Gronkiewicz z Kolejarza Częstochowa. – Staraliśmy się w stu procentach wykorzystać wszystkie nadarzające się okazje do reprezentowania naszych barw W tym ciężkim sezonie udało nam się wywalczyć trzy medale mistrzostw Polski.

Kolarze Kolejarza Częstochowa podsumowali sezon 2
fot. Grzegorz Misiak

W mistrzostwach Polski srebrny medal zdobył Oskar Rybak w wyścigu jazdy indywidualnej na czas w kategorii żaków. Brązowy krążek wywalczył Mateusz Bylica w juniorach w kryterium ulicznym. Również medal brązowego koloru zdobyła Marta Marek w Górskich Mistrzostwach Polski juniorek młodszych.

Kolarze Kolejarza Częstochowa podsumowali sezon 3
fot. Grzegorz Misiak

Działacze klubowi cieszą się też, że zawodniczki i zawodnicy z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w mistrzostwach województwa śląskiego, gdzie zdobyli łącznie 14 medali w tym aż 8 złotych.

Kolarze Kolejarza Częstochowa podsumowali sezon 4
fot. Grzegorz Misiak

– W klasyfikacji klubowej spośród wszystkich klubów z województwa śląskiego zajęliśmy świetne drugie miejsce, z tą samą ilością punktów co zwycięzca – dodaje Kacper Gronkiewicz. – Oczywiście wielkie gratulacje należą się wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom, którzy ciężko pracowali przez cały sezon i dzielnie walczyli na kolarskich trasach, a nie zawsze najważniejsze były wyniki, tylko chęci i zaangażowanie

Kolarze Kolejarza Częstochowa podsumowali sezon 5
fot. Grzegorz Misiak

Klub cieszy się też, że uczestniczył w ministerialnym projekcie „Program Klub” oraz dziękuje sponsorom za pomoc. – W tym roku mogliśmy uczestniczyć w „Programie Klub” prowadzonym przez Ministerstwo Sportu, co w dużym stopniu przyczyniło się do osiąganych sukcesów sportowych jak i polepszeniu funkcjonowania naszego klubu – dodaje Gronkiewicz. – Dziękujemy także wszystkim sponsorom i władzom miasta za nieocenioną pomoc w trakcie trwania sezonu.

Kolarze Kolejarza Częstochowa podsumowali sezon 6
fot. Grzegorz Misiak

Foto: Materiały prasowe klubu: (fot: Grzegorz Misiak) oraz własne

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska