Kolejarz Jura Częstochowa ścigał się w miniony weekend w Mistrzostwach Polski szkółek kolarskich. Zawodniczki i zawodnicy Kolejarza mają też za sobą starty w Pucharze Polski.

Kolejarz Jura Częstochowa z Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich przyjechał z jednym medalem i kilkoma niezłymi wynikami. Medal zdobył Oskar Rybak, który wywalczył srebrny krążek Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas w swojej kategorii wiekowej. Dodatkowo równie dobrze wypadł ze startu wspólnego i zajął 5. miejsce minimalnie przegrywając pozycje medalowe.

– Pierwszego dnia w jeździe indywidualnej na czas zanotowaliśmy parę świetnych rezultatów – relacjonuje Kacper Gronkiewicz z Kolejarza Jury Częstochowa. – Wiktor Kazen zajął 5. miejsce, Marta Marek zdobyła 4. miejsce tracą 2 sekundy do brązowego medalu! Franciszek Weżgowiec był 8. Zuzia Bachniak była 12., Amadeusz Marciniak wywalczył 21. miejsce, Patrycja Józefowska była 16. Wojtek Urbanowicz został sklasyfikowany na 47. miejscu, a Bartosz Włodarczyk 48. Michał Stupala był 27. a Bartek Hłond 36.

W drugim dniu ścigania częstochowianie również osiągali dobre rezultaty. – Drugi dzień podczas startu wspólnego to również dobre występy naszych zawodników, ale też niestety trochę pecha w postaci kraks – dodaje Kacper Gronkiewicz. – Wcześniej wspomniane 5. miejsce Oskara Rybaka, a Marta Marek przez upadek straciła szanse nawet na złoto, ostatecznie kończąc zmagania na 6. miejscu. Amadeusz Marciniak zanotował świetny występ i 7 miejsce! Franek Weżgowiec był 14. Zuza Bachniak została sklasyfikowana na 9. miejscu, a Patrycja Józefowska na 21. Bartosz Hłond był 35, Bartek Włodarczyk 28., a Wojtek Urbanowicz 49 po kraksie. Niestety poprzez upadek Michał Stupala nie był w stanie ukończyć zmagań, a Wiktor Kazen po świetnym występie pierwszego dnia, również przez kraksę nie mógł walczyć o medal drugiego dnia.

Młodzi kolarze Kolejarz Jura Częstochowa ścigali się w 2 wyścigach i przywieźli medale 4

Częstochowscy kolarze ścigali się także podczas Pucharu Polski w Krasnobrodzie. – W pierwszym dniu rywalizowaliśmy w jeździe indywidualnej na czas, a drugi dzień zawodów to wyścigi ze startu wspólnego – mówi Kacper Gronkiewicz. – Pierwszy dzień wypadł dla naszych zawodników nieco gorzej, ale następnego dnia wywalczyliśmy kilka dobrych wyników. Świetnie zaprezentowała się Marta Marek, która drugiego dnia stanęła na podium w juniorkach młodszych. Podczas czasówki, zajęła dobre 9. miejsce. W tej samej kategorii dobry występ wszystkich naszych chłopaków. Najlepiej spisał się Kajtek Wąsowicz, który był 6., Ludwik Knapiński 14., Łukasz Nowak 36., Adam Marciniak 41. Pierwszego dnia chłopaki zajęli kolejno: 18, 56, 100 i 44.

Z dobrej strony pokazali się też młodzicy klubu. – W młodzikach najlepiej spisywał się Bartek Włodarczyk, który pierwszego dnia był 13. i 34. drugiego – dodaje Gronkiewicz. – Pozostali młodzicy wystąpili następująco: Wojtek Urbanowicz 35. i 37., Michał Stupała 36. i 46., Bartek Hłond 46. i 54. W juniorach podczas czasówki Wiktor Stalka i Mateusz Bylica wywalczyli kolejno 34. i 38. miejsce!