fbpx
Strona głównaPolecaneGrupa Rowerem po Jurze - wycieczki małe i duże zaprasza na kolejną...

Grupa Rowerem po Jurze – wycieczki małe i duże zaprasza na kolejną wyprawę

Grupa Rowerem po Jurze – wycieczki małe i duże zaprasza na kolejną wyprawę.

Tym razem będzie to wycieczka dla każdego, nie tylko osób z większym doświadczeniem w wyprawach rowerowych. Założyciel grupy Konrad Łebowski proponuje wyprawę dla całych rodzin na Górę Ossona.


— To coś dla amatorów krótkich tras oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją rowerową przygodę
— zapowiada Łukasz Łebkowski. — Nie wyjedziemy nawet poza obszar administracyjny Częstochowy.


Jak informuje na swojej stronie, trasa wycieczki rowerowej mierzyć będzie około 14 kilometrów i większość z niej, bo bliski 90 procent prowadzić będzie drogą asfaltową.


Wycieczkę zaplanowano na najbliższą sobotę, 25 lipca. Zbiórka chętnych jak zawsze w przypadku grupy “Rowerem po Jurze…” na placu Biegańskiego. Chętni spotykają się tam o godzinie 15.


Góra Ossona jest to najwyższe wzgórze w rejonie administracyjnym Częstochowy, na którego szczycie znajduje się skała wapienna. We wnętrzu wzgórza znajdują się trzy ogromne betonowe hale. Są to pozostałości po wybudowanej w latach 50 ubiegłego wieku przepompowni wody dla Huty Częstochowa.


— W pobliżu wzgórza istniała wcześniej szkółka szybowcowa i lotnisko szybowców
— informuje Konrad Łebkowski. — Znane są opowieści o zjawiskach nadprzyrodzonych w tym miejscu, podobno kilka osób widziało tam UFO.


Organizator wyprawy zachęca do udziału w wycieczce. Zapewnia, że ze wzgórza roztacza się zapierający dech w piersiach widok na wszystkie dzielnice Częstochowy oraz najbliższą okolicę. Dostrzec można między innymi: ruiny zamku w Olsztynie, maszt radiotelewizyjny na Klepaczce, kościół w Rędzinach oraz cementownię Rudniki.


— Przy bardzo dobrej pogodzie zobaczyć można także kominy elektrowni w Bełchatowie oraz Babią Górę w Beskidzie Żywieckim, dlatego warto ze sobą wziąć lornetkę
—informuje organizator sobotniej wyprawy.


Szczegóły na temat wyjazdu na stronie: https://www.facebook.com/events/747363152684358/

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska