fbpx
Strona głównaWiadomościKlub Scena TfP skończył działalność w Częstochowie

Klub Scena TfP skończył działalność w Częstochowie

To przykra wiadomość dla miłośników częstochowskiej kultury: klub Scena TfP zakończył działalność. Potwierdza to tylko fakt, jak wielką próbą dla takich miejsc okazała się pandemia koronawirusa.

Klub Scena TfP (ta nazwa obowiązuje od 2017 r.) od lat mieścił się w bramie podwórka przy Al. NMP 2. Lokal uznawano za jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w Częstochowie. To tu odbywały się koncerty – zarówno gwiazd z muzycznej czołówki jak i lokalnych wykonawców. Tu swoje miejsce miał przede wszystkim Teatr Wojtka Kowalskiego, uznany aktor i animator kultury kierował bowiem Sceną TfP (skrót pochodzi od Teatr from Poland). Tu odbywały się próby, premiery kolejnych spektakli (potem zbierały one nagrody na różnych festiwalach organizowanych w całej Polsce), przeglądy teatralne.

Pandemia koronawirusa okazała się wyzwaniem dla całego środowiska kulturalnego. Przez kolejne obostrzenia kolejne kluby, instytucje i placówki musiały zawiesić swoją działalność, zmieniać plany, odwoływać wydarzenia. Ten sam los spotkał Scenę TfP. Przekładano i odwoływano kolejne koncerty i występy (np. koncert Kat&Roman Kostrzewski można znaleźć w planowanych przez klub wydarzeniach z datą styczeń 2022 r.). Podczas wakacji na teatralnym podwórku realizowano zaś cykl “ratujmy_TfP”, którego celem było zebranie środków na utrzymanie klubu.

Niestety, nie udało się. 29 listopada na stronie Sceny TfP na Facebooku Kowalski zamieścił film, w którym ogłasza koniec 13-letniej historii klubu. – Teatr from Poland w Częstochowie przestaje istnieć – mówi w nagraniu artysta (film można zobaczyć na www.facebook.com/SCENA-TfP). To niezwykle przykra wiadomość dla wszystkich miłośników częstochowskiej kultury.

A. Kostyra

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska