fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaSportKlub Quick Shot Kickboxing – przygotowania do Mistrzostw Śląska w kickboxingu

Klub Quick Shot Kickboxing – przygotowania do Mistrzostw Śląska w kickboxingu

Klub Quick Shot Kickboxing podczas Mistrzostw Śląska reprezentować będą: Antoni Dzionek, Mikołaj Michalik, Nikita Datsko, Kacper Dobrzański, Dominik Krzemiński, Oskar Wolski, Mariusz Eliasz i Kacper Oziembała.

Do trzech formuł tj. light-contact, pointfighting i kick-light zgłoszonych jest 358 zawodników. Nasz klub nastawia się głównie na sukcesy w formule full-contact jednak uważamy, że zanim zawodnik wejdzie do ringu dobrze jest najpierw zmierzyć się w formule light-contact, zarówno w light i full-contact obowiązują te same zasady z tym, że w light-contact nie uderza się z maksymalną siłą, oceniana jest technika i precyzja ruchów, są 2 rundy a nie 3, walczy się na macie a nie na ringu, poza tym full-contact jest od 15 roku życia –  mówi Martyna Stejskal, kierownik wyjazdu.

Klub Quick Shot Kickboxing
Klub Quick Shot Kickboxing – przygotowania do Mistrzostw Śląska w kickboxingu

O każdym zawodniku trener Łukasz Wabnic podzielił się z nami swoją refleksją. Dominik Krzemiński jest pracowity i ta pracowitość będzie przetestowana podczas walki z zawodnikiem z którym Dominik przegrał w ubiegłorocznym finale Mistrzostw Polski w Drezdenku. Mariusz Eliasz w swojej kategorii ma dwóch doświadczonych zawodników, są oni z Krakowa i Bielska-Białej, ale mamy na nich pewną strategię, którą liczę, że uda się Mariuszowi zrealizować.

Antoni Dzionek potrafi sparringować bardzo finezyjnie. Uderza ciekawe kombinacje i kopie obrotówki, jeśli podczas walki będzie tak luźny jak na treningu jestem przekonany, że osiągnie zwycięstwo. Swój pierwszy start odnotuje Oskar Wolski. Na sparingach bardzo dobrze się sprawdził więc nie pozostaje mi nic innego jak liczyć, że na Mistrzostwach też będzie ok. Kacper Dobrzański jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, w swojej kategorii wagowej posiada aż 10 przeciwników. Wśród nich znajduje się medalista Pucharu Świata z woj. mazowieckiego Są to otwarte mistrzostwa a co za tym idzie, dopuszczalny jest udział zawodników z innych województw niż Śląsk.

Nikita Datsko na ostatniej lidze organizowanej przez nasz klub przeciwko Gwardii Zielona Góra zawalczył bardzo odważnie, liczę, że z podobnym temperamentem zaprezentuje się na Mistrzostwach. Mikołaj Michalik już wie, że wróci ze złotym medalem – otóż aż 21 kategorii Mistrzostw rozegra się bez walki, w tym kategoria kadet młodszy – 63 kg tj. ta do której zgłosił się Mikołaj. Mimo dużej liczby zawodników w Katowicach, zostaną przeprowadzone walki w aż 3 formułach, one dzielą się na walki kobiet i mężczyzn, dalej jest podział na kategorie wiekowe tj. kadet młodszy i starszy, junior oraz senior, kategorie wiekowe dzielą się na kategorie wagowe, których w kadetach młodszych jest 10, kadetach starszych 9, juniorach i seniorach 9 a juniorkach i seniorkach 6.

Wspomniani wyżej zawodnicy zawalczą w light-contact. Natomiast tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski full-contact Kacper Oziembała, pierwszy raz zawalczy w kick-light. Najistotniejsza różnica między light-contact a kick-light polega na możliwości, w formule kick-light, wykonywania kopnięć low-kick, czyli na udo – powiedział trener zawodników Łukasz Wabnic. W kadrze z ramienia klubu, oprócz zawodników, trenera i kierownika jest sekundant Marek Dobrzański.

Walki odbędą się 17.10.2021 r, czyli w najbliższą niedzielę w Katowicach w hali sportowej przy ul. Alfreda 1 w formułach: light-contact, pointfighting i kick-light. Jak podaje organizator maksymalna ilość miejsc na widowni to 100 osób.

– Moja koncepcja prowadzenia kariery zawodnika jest taka, że najmłodsi zawodnicy, czyli od 7 do 10 roku życia startują w pointfighting, później od 10 do 15 w light-contact, następnie full-contact. Jak ta droga przyniesie sukcesy klub jest w stanie skoordynować walkę zawodową – dodaje trener Wabnic.

Quick Shot zaprasza od 5 roku życia wszystkich chętnych do trenowania kickboxingu, aktualnie ćwiczą przy al. NMP 12 C poziom – 1 D. H. Pasaż.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -