fbpx

Kłobuck – Zderzenie BMW i ciągnika rolniczego

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają szczegółowo przyczyny oraz okoliczności wypadku drogowego z udziałem bmw i ciągnika rolniczego, do którego doszło w sobotę 17 września na drodze krajowej nr 43 w Zajączkach Drugich.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych z drogówki wynika, że 25-letni kierowca bmw najechał na tył jadącego w tym samym kierunku ciągnika rolniczego ursus, którym kierował 37-latek. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznały dwie pasażerki bmw oraz kierowca ciągnika.

W sobotę 17 września około godziny 21.45 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, które dotyczyło zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym, do którego doszło na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Zajączki Drugie.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że jadący w kierunku miejscowości Szarki, 25-letni kierowca bmw, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, najechał na tył jadącego w tym samym kierunku ciągnika rolniczego ursus, którym kierował 37-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego.

Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy, natomiast kierowca ciągnika znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 37-latka było 0,25 promila alkoholu. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznały dwie pasażerki bmw oraz kierowca ciągnika, którzy z miejsca zdarzenia zostali zabrani do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania.

Pojazdy biorące udział w tym zdarzeniu zostały zabezpieczone do przeprowadzenia oględzin z udziałem biegłego, w celu określenia ich stanu technicznego.

Dokładne przyczyny oraz okoliczności wypadku wyjaśniają kłobuccy kryminalni, którzy w toku postępowania między innymi skorzystają z opinii biegłego sądowego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych.

Bezpośrednio po zderzeniu droga krajowa nr 43 została całkowicie zablokowana. Ruch w obu kierunkach przywrócono kilka minut przed godziną 2.00.

K KIK