fbpx

Kłobuck – Środowiskowy Dom Samopomocy na wyjazdowej sesji rehabilitacyjnej i terapeutycznej

W dniach od 9 do 11 września, pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzepicach razem ze swoimi rodzicami a także opiekunami  uczestniczyli w wyjazdowej sesji rehabilitacyjnej i terapeutycznej, w ośrodku hotelowo-leczniczym Medical Sensus w Polanicy Zdroju.

W tym wspaniałym wyjeździe uczestniczyła również cała kadra ŚDS, bo trudno o lepszą okazję do integracji. W myśl zasady, że najważniejsza jest dobra atmosfera w zespole – wszyscy dali z siebie wszystko. Tak, by każdy uczestnik wycieczki wrócił z bagażem dobrych wspomnień oraz osobistym akumulatorem naładowanym dobrą energią.

Wszystkie koszty obejmujące: transport, pobyt w hotelu, pełne wyżywienie a także rehabilitację i zabiegi lecznicze dla Uczestników i ich opiekunów zostały sfinansowane z dochodu uzyskanego w trakcie II edycji Balu Charytatywnego pod nazwą „Spełniamy Marzenia”, który został zorganizowany przez Powiat Kłobucki na rzecz wspierania rehabilitacji osób niepełnosprawnych, w szczególności uczestników terapii w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krzepicach – jednostki organizacyjnej Powiatu Kłobuckiego.

W czasie pobytu w ośrodku, uczestnicy terapii, skorzystali z wielu specjalistycznych zabiegów rehabilitacyjnych oraz leczniczych – w zależności od indywidualnych możliwości i potrzeb. Oczywiście również rodzice zostali objęci troskliwą i fachową opieką rehabilitantów.

Sam hotel dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki czemu uczestnicy pobytu mogli korzystać ze wszelkich atrakcji i udogodnień. Lokalizacja hotelu – tuż obok parku zdrojowego, który o tej porze roku kipi kolorami i wypełnionego tętniąca życiem przyrodą – pozwala po przejściu kilkuset metrów, znaleźć się w centrum Polanicy.

K KIK