fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaBezpieczeństwoKłobuck. 0,5 promila we krwi i 0,5 kg amfetaminy w bagażniku, dodatkowo...

Kłobuck. 0,5 promila we krwi i 0,5 kg amfetaminy w bagażniku, dodatkowo broń palna i amunicja

Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który jechał motocyklem bez tablic rejestracyjnych. Podczas próby uniknięcia kontroli drogowej, kierowca doprowadził do kolizji z policyjnym radiowozem. Okazało się, że powodem takiego zachowania była nietrzeźwość motocyklisty oraz posiadane przez niego ponad 0,5 kg amfetaminy.

Policjanci z kłobuckiej drogówki, patrolując rejon ulicy Szkolnej w Kłobucku, zauważyli w pewnym momencie motocyklistę, którego jednoślad nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Gdy stróże prawa chcieli go zatrzymać, ten gwałtownie przyspieszył, usiłując uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna doprowadził ostatecznie do kolizji z radiowozem, po czym szybko został zatrzymany przez mundurowych.

34-letni mieszkaniec gminy Kłobuck był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 0,5 promila alkoholu. Co więcej, podczas przeszukania przewożonego bagażu, policjanci znaleźli przy nim przedmiot przypominający broń palną i amunicję, a także worek foliowy z białym proszkiem. Po sprawdzeniu substancji policyjnym testerem okazało się, że proszek, to amfetamina o łącznej wadze ponad 0,5 kg.

Sprawę dokładnie wyjaśniają kłobuccy śledczy pod nadzorem prokuratora. Mężczyzna usłyszał policyjne zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków oraz nielegalnej broni i amunicji, a także kierowania motocyklem w stanie nietrzeźwości.

W toczącym się postępowaniu powołani zostaną biegli z zakresu toksykologi oraz balistyki, którzy dokładnie określą skład chemiczny zabezpieczonej substancji, a także wypowiedzą się na temat zabezpieczonej broni i amunicji. Dodatkowo analizie zostanie poddana krew pobrana od zatrzymanego 34-latka.

Podejrzany musi liczyć się z surowymi konsekwencjami swojego zachowania. Aktualnie wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -