fbpx

Kłobuccy Policjanci zadbali o bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów

Policjanci w Kłobucku regularnie prowadzą działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów.

W inicjatywie, którą podjęli mundurowi, po raz kolejny wziął udział przedstawiciel Urzędu Gminy w Miedźnie. Wspólnie z policjantami wręczał niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe i lampki do roweru. Działania drogówki wpisują się w prowadzoną kampanię „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Nieoświetlone drogi, które biegną poza terenem zabudowanym i niekorzystne warunki atmosferyczne oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych czy rowerzystów, to czynniki, które bardzo często są przyczyną powstawania wypadków drogowych. W celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci z kłobuckiej drogówki regularnie prowadzą działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W ostatniej inicjatywie, która została podjęta przez mundurowych, po raz kolejny wziął udział Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Miedźno i wspólnie z policjantami wręczał niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe i lampki do roweru, które ufundowane zostały przez tą właśnie komisję. Działania profilaktyczne zostały poprowadzone na terenie różnych miejscowości w gminie Miedźno. W trakcie sobotniej akcji mundurowi dodatkowo zwracali uwagę na to, że poruszając się po drogach rowerem bądź pieszo, zawsze należy  pamiętać o tym, by odblaski umieścić w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych a także były zauważalne dla kierujących, którzy nadjeżdżają z obu kierunków.

K KIK