25 ton darów pomocy humanitarnej z portugalskiej Coimbry dla uchodźców Ukrainy

0
130
fot. UG Miedźno

7 kwietnia dotarły dary dla uchodźców Ukrainy z portugalskiej Coimbry do Kołaczkowic.

To wszystko dzięki zaangażowaniu Agnieszki Kowalik, która jest nauczycielką z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej oraz jej przyjacielowi z Portugalii Miguelowi Ângelo Queirós, którzy zorganizowali w portugalskich miejscowościach Coimbra oraz Condeixa-a-Nova zbiórkę, wspartą również wydatnie finansowo poprzez tamtejsze władze samorządowe Kołaczkowice otrzymali 25 ton pomocy humanitarnej dla uchodźców Ukrainy.

Pośród wszystkich przekazanych darów znalazło się 6 ton ubrań, 3 tony jedzenia dla dzieci, 3 tony innego pożywienia, 7 ton łóżek oraz materacy a także 6 ton środków higieny osobistej.

Załadowany po brzegi samochód  dotarł do OSP Kołaczkowice, które użyczyło przestrzeni do magazynowania. Prace przy rozładunku oraz rozpakowywaniu darów, prócz miejscowych druhów, wsparła również młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Krzepicach, pracownicy gminy Miedźno a także panowie Leszek i Karol Idasz.

25 ton darów pomocy humanitarnej z portugalskiej Coimbry dla uchodźców Ukrainy 1
fot. UG Miedźno

Wszystkie otrzymane dary przekazane zostaną na potrzeby uchodźców wojennych z Ukrainy, przebywających na terenie gminy Miedźno, jak i również kolejne transporty z Gminy pojadą bezpośrednio za wschodnią granicę, do partnerskiego samorządu ukraińskiej Piaskówki.

Wójt Gminy Miedźno Piotr Derejczyk w imieniu własnym a także mieszkańców gminy składa najserdeczniejsze podziękowania za życzliwość, wsparcie oraz ogromny, bezinteresowny gest solidarności wszystkim portugalskim darczyńcom, władzom samorządowym miasta Coimbra i pani Agnieszce Kowalik oraz panu Miguelowi Ângelo Queirós, za zorganizowanie i przygotowanie niesamowitej pomocy dla Ukrainy, a także wszystkim osobom, które były zaangażowane w logistykę towarów.

Taki gest jest przykładem ludzkiej solidarności oraz dobroci. Gmina Miedźno pomaga Piaskowce oraz ukraińskim gościom i wiedzą że w tej pomocy nie są sami. Jest to wspaniałe, iż mieszkańcy Portugalii nie są obojętni na los wschodnich sąsiadów.

K KIK