fbpx

Kiermasz ciast na rzecz mieszkanki Lublińca walczącej z chorobą nowotworową

W lublinieckiej Galerii pod Glinianym Aniołem odbędzie się kolejny charytatywny kiermasz ciast. Dochód z zakupu słodkości przeznaczony zostanie na wsparcie leczenia pani Ani Kopyciok – mieszkanki Lublińca walczącej z chorobą nowotworową.

To kolejny już charytatywny kiermasz, który zadedykowano pani Ani Kopyciok. Mieszkanka Lublińca walczy z nowotworem złośliwym jajnika. Kiedy wyczerpały się wszelkie dostępne możliwości leczenia w Polsce, pani Ania rozpoczęła leczenie w niemieckiej klinice. By zdobyć środki na kosztowną terapię, zorganizowano zbiórkę prowadzoną za pośrednictwem strony Fundacji Siepomaga.

– Choroba jest zbyt zaawansowana, by zadziałała na nią krótka terapia. Przedłużające się leczenie to rosnące koszty. Kwota, którą wyznaczono za moje zdrowie i życie jest ogromna – setki tysięcy złotych, które muszę zapłacić, by nadal korzystać z pomocy najlepszych specjalistów. Nie mam takich środków, nie zdobędę ich nawet jeśli postaram się z całych sił. Potrzebuję pomocy! Wierzę w dobro, w moc dobrych serc! Całe życie byłam gotowa nieść ją innym, teraz sama muszę o nią prosić. To trudna sztuka, ale wiem, że toczę grę o wszystko – to nie jest czas na to, by się zatrzymywać – pisze na stronie zbiórki pani Ania.

Kiermasz ciast na rzecz mieszkanki Lublińca walczącej z chorobą nowotworową 2
Marcowy kiermasz ciast na rzecz pani Ani (fot. MDK w Lublińcu)

Z pomocą przyszli organizatorzy kiermaszu, który odbył się 7 marca w Galerii pod Glinianym Aniołem (działającej w ramach Miejskiego Domu Kultury). Wydarzenie przygotowane zostało przez panie Ewelinę Kukowkę i Katarzynę Cupiał. To one zebrały chętnych do pieczenia ciast, zaangażowały lokalne piekarnie i przygotowały blisko 300 paczek ze słodkościami. Dzięki szczodrości mieszkańców udało się zebrać aż 5744 zł (i 59 gr).

Teraz pora na powtórkę. W lublinieckiej galerii trwają przygotowania do kolejnego kiermaszu na rzecz pani Ani. Termin wyznaczono na 9 maja. Po słodkości można będzie zgłaszać od godz. 12 do 17.

Jednak by wesprzeć leczenie lublińczanki, nie trzeba czekać do maja. Można to zrobić już teraz za pośrednictwem strony: /www.siepomaga.pl/anna-kopyciok.

Internetowa zbiórka trwa do 16 lipca. Dotychczas udało się zebrać już ponad 130 tys. zł.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Fundacja Maxima Dzieciom organizuje w Częstochowie zbiórkę słodyczy i zabawek