fbpx
Strona głównaPolecaneFundacja Maxima Dzieciom organizuje w Częstochowie zbiórkę słodyczy i zabawek

Fundacja Maxima Dzieciom organizuje w Częstochowie zbiórkę słodyczy i zabawek

Do 25 maja do siedziby Fundacji Maxima Dzieciom można przynosić zabawki, gry i słodycze. Wszystkie dary zostaną przekazane z okazji Dnia Dziecka.

Choć do 1 czerwca i święta wszystkich milusińskich zostało jeszcze sporo czasu, Fundacja Maxima Dzieciom już się do tego przygotowuje. Z tej okazji prowadzi zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych. Częstochowian o szczodrych sercach prosi więc o dzielenie się zabawkami, grami, książkami czy słodyczami, które ucieszą dzieciaki. Oczywiście rzeczy powinny być nowe bądź w idealnym stanie, tak żeby mogły długo posłużyć “Maximowym Słodziakom” (jak określa podopiecznych fundacja).

Dary można przynosić do siedziby organizacji przy ul. Kilińskiego 49. Finał zbiórki przewidziano na 25 maja. Potem paczki z upominkami zostaną przygotowane a 1 czerwca trafią do wszystkich podopiecznych częstochowskiej fundacji.

Fundacja Maxima Dzieciom organizuje w Częstochowie zbiórkę słodyczy i zabawek 1
Fundacja Maxima Dzieciom (mat. Facebook)

Czym zajmuje się Fundacja Maxima?

Fundacja Maxima Dzieciom została założona 13 listopada 2013 r. z inicjatywy Elwiry Pidzik – fundatora, założyciela, prezesa zarządu fundacji oraz matki chorej na cukrzycę Blanki. – Ujawnienie choroby, bezsilność wobec nowej sytuacji oraz potrzeba wsparcia dzieci dotkniętych tą chorobą było iskierką, która rozpaliła chęć niesienia pomocy innym. Misją fundacji jest wspieranie edukacji oraz niesienie pomocy dzieciom znajdującym się w trudnych warunkach materialnych. Działalność fundacji w głównej mierze skupia się na chorych, potrzebujących wsparcia dzieciach oraz ich rodzinach. Poprzez swoją działalność chcemy ułatwić naszym podopiecznym walkę z chorobą oraz przekazać im nadzieję na przyszłość – czytamy o idei.

Od momentu powstania Fundacja Maxima Dzieciom systematycznie pomaga swoim podopiecznym m.in. dofinansowując ich wypoczynek oraz wspierając placówki oświatowe poprzez zakup książek.

Więcej o fundacji na: www.maxima-dzieciom.pl oraz www.facebook.com/maximadzieciom

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -