fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaSportŻużelKiedyś żużel przygrywał ze śniegiem lub deszczem. Teraz z COVID-19...

Kiedyś żużel przygrywał ze śniegiem lub deszczem. Teraz z COVID-19…

Jeszcze nie zdążyły rozpocząć się rozgrywki w żużlowej PGE Ekstralidze, a już trzeba było odwołać z powodu COVID-19 mecze pierwszej kolejki. Z 3 na 23 kwietnia zostały przełożone mecze: Motor Lublin – Eltrox Włókniarz Częstochowa i GKM Grudziądz – Sparta Wrocław…

W Wielką Sobotę meczem w Lublinie żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa mieli rozpocząć nowy sezon w PGE Ekstralidze. Spotkanie nie odbędzie się planowo i zostało odwołane już we wtorek wieczorem. 30 marca w południe PGE Ekstraliga podała informację, że żużlowiec Motoru Jarosław Hampel ma koronawirusa COVID-19 i do 7 kwietnia będzie na kwarantannie. Wieczorem we wtorek włodarze ligi zakomunikowali, że kolejnym zawodnikiem Motoru, który ma potwierdzony COVID-19 jest Grigorij Łaguta oraz jeden z mechaników… Rosjanin na kwarantannie ma przebywać do 8 kwietnia. Wobec powyższego spotkanie zostało odwołane i przełożone na 23 kwietnia.

To nie pierwszy przypadek koronawirusa wśród żużlowców. Wcześniej trzech zawodników GKM-u Grudziądz: Przemysław Pawlicki, Mateusz Bartkowiak i Kacper Łobodziński zostali również poddani izolacji, a mecz I kolejki GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław został jako pierwszy odwołany i przełożony.

Przypomnijmy, że 23 marca u trzech żużlowców beniaminka PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń: Jacka i Chrisa Holder oraz u Kamila Marciniec wykryto koronawirusa. Żużlowcy nie mogą trenować do 2 kwietnia. Apator 4 kwietnia ma podejmować Falubaz Zielona Góra.

Kiedyś żużlowcy przegrywali albo ze śniegiem i mrozem, albo z deszczem. Teraz nowym wrogiem sportowców jest koronawirus COVID-19… W ciągu ostatnich 12 miesięcy z powodu COVID-19 były przekładane mecze w ligach piłki nożnej, siatkarskiej i innych…

Wszystko wskazuje na to, że inauguracja PGE Ekstraligi dla żużlowców Eltrox Włókniarza nastąpi w drugiej kolejce, gdy do Częstochowy 11 kwietnia przyjedzie mistrz Polski Fogo Unia Leszno.

Kiedyś żużel przygrywał ze śniegiem lub deszczem. Teraz z COVID-19... 1

Foto: Gazeta Regionalna/AK

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -