fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaKapelusz Edyty - nagroda dla wyjątkowej lublińczanki

Kapelusz Edyty – nagroda dla wyjątkowej lublińczanki

 

Urząd Miasta Lubliniec zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu jakim jest V Lubliniecka Gala Być Kobietą oraz do nominowania swoich kandydatek do Nagrody Specjalnej Kapelusza Edyty 2019, którą uhonorowana zostanie wyjątkowa lublińczanka.

Każdy z nas zna kobiety, które swoją postawą, wartościami i zaangażowaniem w codzienne obowiązki sprawiają, że świat staje się lepszy, a szara rzeczywistość nabiera ciepłych barw. „Kapelusz Edyty” to nagroda, która nawiązuje do wyjątkowej osobowości patronki naszego miasta – nie tylko słynnej filozof, doktorantki Edmunda Husserla, karmelitanki kanonizowanej przez papieża Jana Pawła II, ale również zwyczajnej kobiety – nauczycielki, miłośniczki literatury, tańca i górskich wycieczek, która mimo wytężonej pracy naukowej potrafiła znaleźć czas dla rodziny i przyjaciół.

Kobiety działające z wizją, pasją i charyzmą są wśród nas, wystarczy dobrze się rozejrzeć. Do udziału w konkursie nominujcie te mieszkanki Lublińca, które są dla Was przykładem i inspiracją, jak również motywują do działania, wskazują kierunki, w jakich warto podążać, dają siłę do przezwyciężania życiowych niepowodzeń, uczą jak walczyć o swoje szczęście, nie krzywdząc innych. Są wyjątkowe i niezastąpione, ale często również niezauważalne… Czas to zmienić! Doceńmy kobiety, które zwykły dzień potrafią zmienić w niezapomniane, wyjątkowe chwile, ucząc szacunku, miłości, wytrwałości i poświęcenia dla tego, co w życiu najważniejsze.

Informacja na temat zgłoszenia:

Zgłoszeń kandydatek do nagrody dokonywać mogą instytucje, firmy lub stowarzyszenia.

Każda instytucja, firma lub stowarzyszenie może zgłosić do nagrody tylko jedną kandydatkę.

Zgłoszenie oprócz imienia i nazwiska kandydatki, powinno zawierać kilkuzdaniowe uzasadnienie – formularz dostępny w załączniku.

Prosimy o zgłaszanie kandydatek na adres: [email protected] do dnia 4 marca 2019r.

Laureatkę nagrody wyłoni kapituła w składzie: Anna Jonczyk – Drzymała – Zastępca Burmistrza Miasta Lublińca, Sandra Malitowska – Laureatka Kapelusza Edyty 2016, Nikola Kraszewska – Laureatka Kapelusza Edyty 2017, Barbara Budna – Laureatka Kapelusza Edyty 2018, Anna Trzepizur – Wolontariusz Roku 2016 Miasta Lublińca, Danuta Słota – Senior Roku 2016 Miasta Lublińca oraz Karolina Pilarska – Ambasador Lublińca 2017,

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas uroczystej Gali „Być Kobietą”, która odbędzie się 6 marca 2019r. w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

(red.)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -