fbpx
Strona głównaSportKadetki Częstochowianki i kadeci Hemarpol Norwida „otarli się” o wojewódzkie medale w...

Kadetki Częstochowianki i kadeci Hemarpol Norwida „otarli się” o wojewódzkie medale w siatkówce

W niedzielę zakończyły się turnieje finałowe mistrzostw województwa śląskiego w siatkówce kadetek i kadetów. O medale walczyły młode siatkarki Częstochowianki i kadeci Hemarpol Norwida.

Turniej finałowy kadetek rozegrany został w Żywcu. Walczyło w nim 5 zespołów. Każdy z nich miał do rozegrania 4 mecze. Kadetki Częstochowianki w turnieju finałowym przegrały kolejny z TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec 0:3, MKS-em Dąbrowa Górnicza 0:3, MKS-em Dwójka Zawiercie 0:3 i MUKS Pasek Będzin 1:3. Częstochowianki zajęły 5. miejsce, ale podopiecznym trenera Pawła Kapicy należą się duże brawa za bardzo dobry sezon i awans do turnieju finałowego.

Mistrzem zostały kadetki Dwójki Zawiercie, Srebrne medale wywalczyły kadetki MKS-u Dąbrowa Górnicza, a brązowe medale Stali Śrubiarnia Żywiec. Na 4. miejscu sklasyfikowano MUKS Pasek Będzin, a na 5. Częstochowiankę.

Blisko medalu byli kadeci Hemarpol Norwida. Częstochowianie o medale walczyli podczas turnieju finałowego w Będzinie. Podopieczni trenera Rafała Bogusa wygrali 1 mecz i doznali 3 porażek co dało im 4. miejsce w turnieju. Wyprzedzili tylko 5. Volley Rybnik. Złote medale wywalczyli kadeci Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel. 2. miejsce wywalczyli siatkarze AT Jastrzębski Węgiel II, a brązowe medale zdobyli zawodnicy VitaSun MKS Będzin. 4. miejsce zajął Hemarpol Norwid, a 5. Volley Rybnik.

Z uwagi na fakt, że do rozgrywek mistrzostw Polski kadetów może „wyjść” tylko jedna drużyna AT JW to kadeci Hemarpol Norwida otrzymają prawo gry w turnieju 1/4 mistrzostw Polski i mają szansę na medale MP.

Foto: Materiały prasowe klubu

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here