Kacper Woryna z medalem IMME!

Czterech reprezentantów Tauron Włókniarz Częstochowa startowało w Toruniu w finale Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Zawody z brązowym medalem na 3. miejscu ukończył zawodnik Tauron Włókniarz Częstochowa Kacper Woryna. Wygrał Bartosz Zmarzlik.

W Toruniu na Motoarenie ścigało się 4 reprezentantów Tauron Włókniarz Częstochowa: Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Jakub Miśkowiak i Kacper Woryna. I to właśnie Woryna zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W sesji zasadniczej zdobył 12 punktów co dało mu bezpośredni awans do wielkiego finału razem z Bartoszem Zmarzlikiem z Motoru Lublin. Stawkę finalistów po biegach półfinałowych uzupełnili Martin Vaculik z Stali Gorzów i Dominik Kubera z Motoru Lublin.

W finale Woryna przyjechał do mety na trzecim miejscu co dało mu najniższe miejsce na podium. Wygrał Zmarzlik, przed Vaculikiem.

Mikkel Michelsen zawody ukonczył na 6. pozycji i półfinale. Na 7. miejscu został sklasyfikowany Jakub Miśkowiak. 5 punktów w turnieju zdobył Leon Madsen, który finał IMME zakończył na 13. miejscu.

1. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) – 14 (3,3,3,3,2) – 1. miejsce w finale

2. Martin Vaculik (ebut.pl Stal Gorzów) – 12+3 (3,2,3,1,3) – 2. miejsce w finale

3. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa) – 12 (2,3,3,3,1) – 3. miejsce w finale

4. Dominik Kubera (Platinum Motor Lublin) – 9+3 (2,1,1,3,2) – 4. miejsce w finale

5. Fredrik Lindgren (Platinum Motor Lublin) – 9+2 (3,2,1,1,2)

6. Mikkel Michelsen (Tauron Włókniarz Częstochowa) – 8+2 (0,3,2,0,3)