Próba szczelności instalacji gazowych

0
176

W piątek 20 września zapach gazu w naszych domach i mieszkaniach będzie mocniejszy, ostrzega Polska Spółka Gazownictwa. Nie ma jednak powodu do obaw. Będzie to zabieg celowy, który ma ułatwić sprawdzenie szczelności sieci.
Jutrzejsza akcja to tzw. „przewonienia” gazu ziemnego. Polega ono właśnie na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci.
Zapach gazu będzie intensywniejszy, co umożliwi wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.
Firma apeluje, aby w przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu, niezwłocznie powiadomić służby Polskiej Spółki Gazownictwa i zadzwonić pod numer alarmowy 992.

Próba szczelności instalacji gazowych 1


Jak informuje Polska Spółka Gazownictwa, wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń (np. zanieczyszczeniu palników czy ich niewłaściwej regulacji). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby PSG, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji i urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów.

Jutrzejsza akcja „przewonienia” gazu obejmie tereny podległe Gazowni w Częstochowie – miasto Częstochowę i powiat częstochowski (gminy Blachownia, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Rędziny, Starcza) oraz gminę Kłobuck z powiatu kłobuckiego i gminę Herby z powiatu lublinieckiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here