fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneJutro na tory wracają tramwaje

Jutro na tory wracają tramwaje

Jutro na tory wracają tramwaj. Tak jak zapowiadało miasto, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego kończy się zasadnicza część modernizacji torowiska.

Jak informuje Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Częstochowy, regularna komunikacja tramwajowa będzie dostępna od pętli na Północy do zajezdni MPK (linia 1) oraz od Północy do stadionu Rakowa (linia 3). Ponieważ nie wszystkie perony przystankowe są jeszcze gotowe, pasażerowie proszeni są o ostrożność.

Zgodnie z oficjalną informacją Biura Inżyniera Ruchu UM Częstochowy od 1 września zostaną uruchomione następujące linie tramwajowe: linia nr 1 w relacji: FIELDORFA-NILA – ZAJEZDNIA MPK; oraz linia nr 3 w relacji: FIELDORFA-NILA – STADION RAKÓW.

– Nie mamy jeszcze oddanej całej inwestycji, wiele prac będzie się jeszcze toczyło w otoczeniu linii tramwajowej. Udało się już jednak uzyskać pełną przejezdność, czyli to, czego oczekiwaliśmy i czego chcieliśmy: aby mieszkanki, mieszkańcy oraz uczniowie mogli od września korzystać z komunikacji miejskiej bardziej ekologicznej i bezpiecznej niż przed przebudową – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

– Przez najbliższy miesiąc będą jeszcze prowadzone prace wykończeniowe, porządkowe i nasadzenia zieleni, finalizowane będą też roboty w rejonie peronów – mówi Barbara Sobczyk, przedstawiciel wykonawcy inwestycji, firmy NDI. – Dlatego prosimy pasażerów i mieszkańców o uwagę i ostrożność w rejonie przystanków.

Dzisiaj w samo południe odbył się pierwszy przejazd całej trasy. Jak zapewnia miasto, na jutro, gdy do tramwajów wsiądą pasażerowie wszystko będzie gotowe.

Przebudowa tramwajowa i zrealizowany już wcześniej zakup 10 nowych tramwajów -Twistów drugiej generacji – to największy komunikacyjny kontrakt w historii miasta opiewający na 204 mln zł (w tym 144 mln zł dofinansowania ze środków unijnych). Realizacja tego projektu realizuje założenia programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie.


Ze względu na przebudowę alei Wojska Polskiego i rozbiórkę estakady, na odcinku zajezdnia MPK – Kucelin, kursować będzie zastępcza linia autobusowa nr 40 (przesiadka z tramwaju linii nr 1 przed siedzibą MPK). Jest szansa, że od października ruch tramwajów na linii nr 1 wróci również na odcinku od zajezdni MPK do pętli przy dworcu PKP na Rakowie.


Linie tramwajowe na 1 i 3 będą planowo obsługiwane wyłącznie nowymi tramwajami niskopodłogowymi, z wyjątkiem sytuacji awaryjnych.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -