fbpx
Strona głównaPolecaneJutro jazda próbna po nowym torowisku. Tramwaje mają wrócić za tydzień

Jutro jazda próbna po nowym torowisku. Tramwaje mają wrócić za tydzień

Jutro jazda próbna po nowym torowisku. Tramwaje mają wrócić za tydzień. Wygląda więc na to, że wreszcie się doczekaliśmy końca remontu.

Jutro jazda próbna po nowym torowisku. Tramwaje mają wrócić za tydzień 1

– Wykonawca przebudowy starej linii tramwajowej pomiędzy Północą a Rakowem, firma NDI, na dniach zakończy główne prace torowe i sieciowe – informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy częstochowskiego MPK. – Dzięki temu mogą rozpocząć się testy obciążeniowe na nowej trasie z wykorzystaniem składów tramwajowych. Start przejazdów testowych zaplanowano na środę. Według założeń potrwają do końca miesiąca.

Jak przekazało MPK, jazdy próbne będą się odbywać bez pasażerów. Z tego powodu, chociaż składy mogą się zatrzymywać z obrębie przystanków, przewoźnik prosi częstochowian, aby nie próbowali wsiąść do tramwaju. Do odwołania zamiast tramwajów kursować nadal będą autobusy.

Na stałe tramwaje wożące pasażerów mają powrócić na tory 1 września. MPK zastrzega jednak, że termin ponownego uruchomienia stałej komunikacji tramwajowej w całym mieście uzależniony jest od wyników środowych testów obciążeniowych.

– O efektach poinformujemy niebawem – przekazało MPK. – Ponadto zarówno przy budynkach zaplecza, jak i przy linii tramwajowej do końca września potrwają prace wykończeniowe, roboty związane z instalacją zieleni, budową małej architektury, niezbędnymi odtworzeniami i sprzątaniem w obrębie placów budowy.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody trwają więc ostatnie prace na torowisku. Jednym z elementów wieńczących ten bardzo długi remont jest układanie trawy na torowisku od al. Jana Pawła II do al. NMP.

Inwestycja, to jednak nie tylko wymiana torów, ale także prace związane z całą infrastrukturą niezbędną do utrzymania komunikacji tramwajowej. Wczoraj do użytku został oddany nowy budynek punktu obsługi pasażerausytuowany na terenie pętli tramwajowej przy ul. Fieldrofa – Nila w dzielnicy Północ.

– W budynku znajdują się dwa okienka kasowe umożliwiające transakcje bezgotówkowe i sanitariaty dostępne także dla pasażerów – przekazał rzecznik prasowy MPK. – Całość dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Punkt będzie otwarty w dni powszednie w godzinach 6-19:30, a w soboty w godzinach 8-16.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV