fbpx
Strona głównaEdukacjaJutro do szkół wracają uczniowie klas I-III

Jutro do szkół wracają uczniowie klas I-III

Jutro do szkół wracają uczniowie klas I-III. Nauka w klasach IV-VIII oraz w szkołach ponadpodstawowych po feriach nadal odbywać się będzie zdalnie.

Także od 18 stycznia szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe mogą prowadzić kształcenie praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego – na takich zasadach jak przed feriami. Zajęcia w ramach nauki zawodu mogą odbywać się w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo, w wybranych dniach, w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego.

Jak informacje Urząd Miasta Częstochowy, podobnie jak przed feriami, dyrektorzy szkół podstawowych specjalnych w zakresie dotyczącym klas IV-VIII, szkół ponadpodstawowych specjalnych (w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraz ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych) decydują o trybie nauczania i prowadzenia zajęć.

Zgodnie z wytycznymi MEN i GIS, najmłodsi uczniowie podstawówek będą się od jutra uczyć w ścisłym rygorze sanitarnym. Szkoły mają tak zorganizować naukę, aby dzieci jak najmniej się kontaktowały pomiędzy sobą. Z tego względu nauka będzie się odbywać w stałych grupach, w jednej sali lekcyjnej z jednym nauczycielem. W szkołach ma się odbywać systematyczna dezynfekcja, a na zajęcia będą przyjmowane wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. Uczniowie w częściach wspólnych szkoły, np. korytarzach cz toaletach muszą mieć zasłonięte usta i nos.

Opiekunowie uczniów będą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły także z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska