Pewna wygrana i ważne 3 punkty siatkarzy Exact Systems Norwida

Tylko 82 minuty potrzebowali siatkarze 1-ligowego Exact Systems Norwida, aby w sobotę we własnej hali pokonać 3:0 Olimpię Sulęcin i dopisać sobie kolejne 3 ważne punkty.

Siatkarze Exact Systems Norwida w sobotę pokonali Olimpię Sulęcin i odnieśli 12 zwycięstwo w sezonie. Częstochowska drużyna w 17 spotkaniach wywalczyła 32 punkty i zajmuje wysokie 5. miejsce w Tauron 1 Lidze.

Podopieczni trenera Piotra Lebiody dobrze rozpoczęli spotkanie. Inauguracyjnego seta wygrali do 17. W drugim też szło z górki. Częstochowscy siatkarze szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi i wygrali do 20.

Po dwóch setach można było spodziewać się łatwego zwycięstwa 3:0. Tymczasem Olimpia poprawiła przyjęcie i zagrywkę i odskoczyła na 4 punkty przewagi. Na szczęście gospodarze potrafili zniwelować straty i w końcówce seta objąć prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Exact Systems Norwid okazał się lepszy również w 3 secie, którego wygrał do 20 i cały mecz 3:0. To 12 zwycięstwo w sezonie!

MVP spotkanie komisarz Jarosław Stancelewski wybrał rozgrywającego częstochowskiej drużyny Tomasza Kowalskiego.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Olimpia Sulęcin 3:0 (25:17, 25:20, 25:20)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Franczak, Kopyść (libero).