fbpx

Strategie na Sukces i Spełnienie – Jurajskie Spotkanie Kobiet 14 października ponownie w Częstochowie

11 marca 2023 r. odbyło się w Częstochowie pierwsze Jurajskie Spotkanie Kobiet pod hasłem Przedsiębiorczość – Pasja – Pełnia Życia. Wydarzenie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem wśród kobiet, które mimo śnieżycy, w liczbie ponad 300 przybyły do  Fabryki Rowerów. Przed nami druga edycja wydarzenia pod hasłem Strategia – Sukces – Spełnienie, która odbędzie się ponownie w częstochowskiej Fabryce Rowerów w dniu 14 października 2023 r.

W rozmowie z nami Magdalena Mucha – przedsiębiorczyni wyróżniona w rankingu Forbes – 100 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce,  założycielka Fundacji Qmarzeniom, inicjatorka projektu rozwojowego #TreningSukcesu – opowiada o tym, dlaczego jest to wielkie święto kobiet, którego nie można przegapić.

EK: W sobotę 14 października 2023 r. odbędzie się w Częstochowie II edycja Jurajskiego Spotkania Kobiet. Pierwsza edycja odbyła się zaledwie pół roku temu. Skąd pomysł na kolejną edycję?

Magdalena Mucha: Pierwsza edycja odbyła się 11 marca pod hasłem Przedsiębiorczość – Pasja – Pełnia Życia i cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem kobiet z naszego regionu oraz z kilku większych miast Polski – głównie Krakowa i Warszawy. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział około 300 kobiet. Brakuje takich wydarzeń dla kobiet w naszym mieście, stąd pomysł na organizację II edycji, która odbędzie się ponownie w Fabryce Rowerów 14 października pod hasłem: Strategia – Sukces – Spełnienie.

To niesamowita okazja do spotkania na Jurze kobiet z różnych regionów Polski, wymiany doświadczeń, wzajemnych inspiracji i możliwości nawiązania współpracy. Uczestniczki będą mogły wysłuchać ciekawych historii opowiedzianych przez kobiety sukcesu. Wśród nich znajdą się także osoby znane z telewizyjnych ekranów – Tamara Gonzalez Perea i Lea Pyć Leszczuk. Wystąpią również prelegentki, które podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie tego, jak odnieść sukces w prowadzeniu biznesu. Dodatkowo przygotowaliśmy panele, w których poruszony zostanie temat spełnienia w relacjach.

Z założenia każda edycja Jurajskiego Spotkania Kobiet zawiera również blok dotyczący niezależności finansowej kobiet. To w końcu brak środków uniemożliwia rozwój, a zatem zgodnie uznaliśmy, że ten temat musi stanowić podstawowy filar wydarzenia. Podczas pierwszej edycji przybliżony został temat inwestowania w nieruchomości. Tym razem porozmawiamy o budowaniu wolności finansowej w inny sposób. Edukacja kobiet w tym zakresie to jedno z podstawowych założeń imprezy. Tak jak dotychczas, w ramach wydarzenia odbędzie się szereg warsztatów, w strefie stoisk będzie można poznać ofertę kobiet, które już działają na rynku ze swoimi produktami i usługami.  Muszę przyznać, że sama z poprzedniej edycji wróciłam z niejedną „pamiątką”.

Magdo, powiedz proszę, dla kogo dedykowane jest Jurajskie Spotkanie Kobiet? Czy to wydarzenie dla kobiet prowadzących biznes, kobiet sukcesu, czy dla każdej kobiety niezależnie od statusu?

– Chciałabym bardzo wyraźnie podkreślić, że to wydarzenie dla każdej kobiety. Bo przecież każda z nas chce budować spełnione życie, czy dąży już do swojej wizji sukcesu. Dlatego niezależnie od tego, na jakim jesteś etapie tej drogi – prowadzisz dom, stawiasz pierwsze kroku we własnym biznesie, czy pracujesz na etacie – 14 października warto tu być z nami w częstochowskiej Fabryce Rowerów. Każda z nas odnajdzie tu coś dla siebie. Dołączyć do wydarzenia można zarówno po to, by odnaleźć inspirację, jak i uzyskać konkretne wsparcie w realizacji wybranej ścieżki, wzmocnić kompetencje w wybranych obszarach, czy rozpocząć swoją podróż w kierunku niezależności finansowej.

Jurajskie Spotkanie Kobiet to również znakomita platforma wymiany doświadczeń między kobietami, nie tylko z naszego regionu. Na wydarzenie przyjeżdżają prelegentki i uczestniczki z innych miast Polski, a nawet spoza kraju, z Hiszpanii czy Anglii. Pierwsza edycja wydarzenia była dowodem tego, że kobiety potrafią bardzo efektywnie współpracować ze sobą i wspierać się.

Mieliśmy panelistki prowadzące studia jogi w jednym mieście, które poprowadziły wspólne warsztaty, czy też prelegentki, które na potrzeby wydarzenia wykreowały wspólne warsztaty na temat przekonań i komunikacji. Celem JSK jest pokazanie kobietom, że dzięki współpracy i dobrej komunikacji możliwe jest osiągnięcie celów, które byłyby albo niemożliwe albo bardzo czasochłonne do wykonania samodzielnie. Warto pokazać kobietom, że nie musimy być „Zosiami samosiami” i że można w lekkości i radości zrobić znaczące rzeczy.

Wspomniałaś, że wśród prelegentek będą m.in. Tamara Gonzalez Perea czy Lea Pyć-Leszczuk. Czy możesz zdradzić inne nazwiska?

– Tamara Gonzalez Perea prowadziła m.in. telewizyjny program Pytanie na śniadanie, była jurorką programu Shopping Queen w Polsat Cafe, uczestniczyła w programie telewizyjnym Agent – Gwiazdy, czy w Tańcu z Gwiazdami. To niezwykle barwna postać z cudowną energią, którą z pewnością nas zarazi. Lea Pyć-Leszczuk jest m.in. jedną z bohaterek programu „The real Housewives Warszawa”, który premierę będzie miał jesienią tego roku na antenie Polsatu. To kobiety sukcesu, obie są mentorkami, prowadzą kobiety w drodze rozwoju osobistego. Do tego z różnych stron Polski przyjeżdżają do nas prelegentki, które poruszą temat spełnienia w relacji z samą sobą i innymi.

Z Katowic przyjedzie dr Sonia Szramek-Karcz, która na platformie Planeta Soni pomaga kobietom odkrywać spokój umysłu i emocje w ciele. Sonia przedstawi temat bliski wielu, o tym jak główne schematy myślowe wpływają na poszczególne odcinki kręgosłupa oraz pokaże ćwiczenia, które przynoszą ulgę i obniżają napięcie. Do tego z Mazur przyjedzie Marzena Ramotowska, która poprowadzi uczestniczki z umysłu do serca, tak by otworzyć się na pełnię życia w zgodzie ze sobą.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się również mediatorki Kasia Nowosielska i Ewa Kosowska-Korniak oraz psycholożki Beata Nowicka-Misiewicz, Monika Lubacha, Dominika Łaciak, a o łączeniu pracy zawodowej z macierzyństwem opowiedzą blogerka Basia Słok i fizjoterapeutka Weronika Nowakowska. Częstochowianka Danuta Kuźnik – edukatorka Pozytywnej Dyscypliny – pokaże dynamikę trudnych emocji i sposoby na ich konstruktywne wyrażanie.

Jednym z głównych założeń Jurajskiego Spotkania Kobiet jest wskazanie możliwych dróg do wolności finansowej kobiet. O jakich drogach będzie można posłuchać podczas jesiennej edycji JSK?

– Od wielu lat jestem przedsiębiorczynią i tę drogę do wolności finansowej znam doskonale. Myślę, że warto pokazać kobietom, że mogą z sukcesem, w spełnieniu i na własnych warunkach prowadzić biznes. Dlatego na wydarzenie została zaproszona m.in. Natalia Dolżycka, ekspertka od organizacji i planowania, która opowie o tym, jak budować firmę dopasowaną do życia, a nie odwrotnie, wykorzystując własne zasoby, inspirującą wizję i strategiczne planowanie. Natomiast Ola Gościniak,  mentorka kobiecych biznesów online, wystąpi z tematem petarda – Jak zarobić online na swojej wiedzy pierwsze 100 000 zł.

Uzupełnieniem tych wystąpień będzie prelekcja autorki książki „Pisz. Publikuj. Działaj” – Klaudyny Maciąg pod tytułem: „Twoja marka w internecie. Jak pisać o sobie – skutecznie i z pewnością siebie”. Klaudyna miała niezwykle porywające wystąpienie na warsztatach „Zarabianie na pasji”, które odbyły się 9 czerwca w Gaude Mater. Do tego podczas JSK poprowadzone zostaną przez Kasię Dziubałkę i wykładowczynie z jej warszawskiej Szkoły Liderek warsztaty, w których będzie można dowiedzieć się o podstawach budowania własnej działalności. Własna firma to jedna z możliwych dróg do wolności finansowej. 14 października pokażemy i inne ścieżki, które z powodzeniem mogą wykorzystać kobiety nie planujące prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak przekonałabyś zapracowane kobiety, by oderwały się od swoich obowiązków i spędziły cały dzień na Jurajskim Spotkaniu Kobiet?

– Na co dzień sama jestem zapracowaną żoną i mamą dwójki dzieci. A takie wydarzenia jak Jurajskie Spotkanie Kobiet są cudowną okazją oderwania się od codzienności i skupienia dla odmiany na sobie. Kobiety zwykle poświęcają mnóstwo czasu swoim bliskim i zapominają o sobie. To warto zmienić. Stąd ta inicjatywa i świetna okazja by spotkać się na Jurze, dla niektórych – bo blisko domu i nie trzeba daleko jechać, a dla innych – bo można wyrwać się w inny region Polski. To też dla mnie wspaniała okazja, by spędzić czas w gronie kobiet i w kobiecym klimacie dopasowanym do naszych potrzeb. To doskonale ładuje moje baterie.

Wspaniałe prelekcje i wystąpienia są świetne dla umysłu, ale nie zapomnimy o zadbaniu o nasze ciała. Paulina Paluch, znana z pierwszej edycji wydarzenia finalistka mistrzostw świata w tańcu orientalnym, rozgrzeje dziewczyny energetycznym tańcem brzucha a Dorota Bort, która przyjedzie do nas specjalnie z Anglii, poprowadzi podstawy gimnastyki słowiańskiej. Nie zabraknie rozruchu w rytmie jogi, bo Częstochowa to zagłębie jogowe, które tym razem będą reprezentować Ela Idziak i Zuzia Kasztelan.

Rozgrzewkę w tanecznym rytmie poprowadzi warszawianka Aleksandra Grudzińska działająca pod marką Wytańcz swoją kobiecość. Sama nie mogę doczekać się wydarzenia, to będzie wielkie święto kobiet! Dlatego zapraszam serdecznie. Bilety są już w sprzedaży poprzez stronę jurajskiespotkaniekobiet.pl. Impreza ma charakter charytatywny. Dochód z wydarzenia zostanie w całości przekazany na organizację warsztatów dla kobiet.

Dziękujemy za rozmowę.

Czytaj także: Strategia – Sukces – Spełnienie. II Jurajskie Spotkanie Kobiet startuje 14 października

Strategie na Sukces i Spełnienie – Jurajskie Spotkanie Kobiet 14 października ponownie w Częstochowie 1
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/