fbpx
Strona głównaPolecaneJurajski Produkt Roku. Znamy laureatów XXI edycji konkursu

Jurajski Produkt Roku. Znamy laureatów XXI edycji konkursu

4 listopada w częstochowskim hotelu Arche odbyła się uroczysta gala, podczas której Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie uhonorowała osiągnięcia 20 firm i instytucji. Wszystko w ramach XXI edycji konkursu Jurajski Produkt Roku. Rozdano również Jurajskie Olimpy.

Galę poprzedził IV Jurajski Kongres Gospodarczy, którego organizatorami byli: Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie, Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy oraz Fundacja Pro Progressio.

IV edycja Jurajskiego Kongresu Gospodarczego była poświęcona współpracy na płaszczyźnie BIZNES-UCZELNIE-SAMORZĄD oraz stworzeniu klimatu partnerstwa i szans dla lokalnych firm.

Jurajski Produkt Roku. Znamy laureatów XXI edycji konkursu 1
IV Jurajski Kongres Gospodarczy. Fot. Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

W tym roku Kongres został poszerzony o warsztaty Employer Branding, podczas których pracodawcy mogli zgłębić wiedzę dotyczącą wizerunku pracodawcy i programów związanych z docenianiem pracowników. Program obejmował dyskusje na temat rynku pracy w regionie częstochowskim, programu “Teraz Lepsza Praca”, jak również benefitów pracowniczych i kosztów dobrych kampanii wizerunkowych firm.
Na kongresowym forum wystąpili: prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk, przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Częstochowa, Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie, dyrektorzy i prezesi firm z Częstochowy, jak również eksperci od wizerunku pracodawcy, czyli Zyta Machnicka (Lightness), Iwona Grochowska (NAIS) oraz Adam Wąsik (Pracownia EB).

Jurajski Produkt Roku oraz Jurajskie Olimpy

Kongres uwieńczyła uroczysta gala wieczorna, podczas której nagrodzono laureatów tegorocznej edycji Konkursu Jurajski Produkt Roku oraz Jurajskie Olimpy.

XXI edycję Konkursu poprowadzili Anna Tymoshenko z Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy oraz Wiktor Doktór z Fundacji Pro Progressio. Uroczystość rozpoczęła się od przemówień Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Prezydenta Rady RIPH w Częstochowie Tadeusza Szymanka.

W wydarzeniu uczestniczyli przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządu terytorialnego, urzędów i instytucji otoczenia biznesu.

Podczas gali konkursu konsul honorowy Słowenii, wiceprezes KIG, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – Tomasz Zjawiony wręczył Złotą Honorową Odznakę Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie dla prezesa zarządu firmy KAR-BUD – Karola Pilchowca.

Następnie Prezydent Rady RIPH w Częstochowie – Tadeusz Szymanek oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej – Joanna Okularczyk wręczyli zwycięskim firmom nagrody.

Laureaci Jurajskiego Produkt Roku

 1. REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA W KATOWICACH – nagroda za Realizacje działań na rzecz rozwoju gospodarczego, wspieranie przedsiębiorczości w regionie.
 2. Hotel ARCHE Władysław Grochowski – nagroda w kategorii USŁUGA za Przywracanie do świetności zabytków, rozwój sieci Hoteli ARCHE na rzecz wysokich standardów i profesjonalną obsługę gości i turystów odwiedzających Miasto Częstochowa.
 3. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Dyrektor Tomasz Król – nagroda za Wsparcie dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej.
 4. HEGELMANN Transporte Sp. z o.o. – nagroda w kategorii SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ W BIZNESIE
 5. KAR-BUD Sp. z o.o. Sp. komandytowa – nagroda w kategorii SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ W BIZNESIE
 6. ZF Electronics Plant and European Shared Services Center – nagroda za Rozwój firmy. Tworzenie nowych miejsc pracy, aktywizacje zawodową mieszkańców Miasta i Regionu.
 7. Fundacja PRETIUM z Wrocławia – nagroda za Realizacje szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe
 8. PSS Jedność SPOŁEM – nagroda za Modernizację sieci sklepów SPOŁEM PSS Jedność na rzecz wysokiej jakości obsługi klientów.
 9. KOBNEXT Sp. z o.o. – nagroda w kategorii USŁUGA BUDOWLANA – za Budynek biurowo-usługowy firmy PRESS GLASS wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, wjazdem i zagospodarowaniem terenu w Konopiskach przy ul. Golfowej 19.
 10. EXACT Systems Sp. z o.o. – nagroda w kategorii „Mecenas sportu 2021” za wspieranie środowisk sportowych w Mieście Częstochowa i Regionie
 11. KUBARA Sp. z o.o. – nagroda w kategorii NAJLEPSZA FIRMA RODZINNA 2021
 12. MPK w Częstochowie Sp. z o.o. – nagroda za Budowę nowoczesnej linii tramwajowej. Usprawnienie komunikacji w naszym mieści.
 13. Gmina Olsztyn – nagroda w kategorii NAJLEPSZY SAMORZĄD TERYTORIALNY ROKU 2021 za Realizację działań zmierzających do polepszenia życia mieszkańców Gminy.
 14. Fundusz Górnośląski S.A. – nagroda za Realizacje działań wspierających rozwój przedsiębiorczości w regionie.
 15. DPS LELÓW – USŁUGA – nagroda za Profesjonalną opiekę i polepszenie warunków życia seniorów.
 16. Firma Usługowa Piotr Gawłowski – nagroda za Kompleksową obsługę procesów inwestycyjnych
 17. Burmistrz Miasta Kłobuck Jerzy Zakrzewski – nagroda za Działalność na rzecz Miasta Kłobuck i Powiatu oraz współpracy z biznesem.
 18. Makarony Babuni Ryszard Kaczorowski – nagroda w kategorii Produkt rolno-spożywczy za Swojski Tradycyjny Makaron z Rudnik.
 19. Gmina Olsztyn – nagroda w kategorii Usługa za Bezpłatną Komunikację Gminną Komunikacja dla mieszkańców.
 20. Stoelzle Częstochowa Sp. z o.o. – Nagroda za Rozwój firmy. Tworzenie nowych miejsc pracy, aktywizacje zawodową mieszkańców Miasta i Regionu.

Laureaci Jurajskich Olimpów

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie jest inicjatorem nagrody Jurajskie Olimpy, której celem jest nagradzanie i wyróżnianie osób, instytucji, organizacji, instytucji otoczenia biznesu, które poprzez swoją działalność społeczną i zawodową przyczyniły się do promocji Częstochowy i regionu. Dotychczas pierwszy Jurajski Olimp został wręczony dla Klubu Sportowego RKS Raków za znakomite osiągnięcia sportowe i promocję naszego miasta. Podczas gali po raz kolejny mieliśmy zaszczyt odznaczyć statuetką kolejne zasłużone osoby. Nagrody wręczyli Prezydent Rady RIPH w Częstochowie – Tadeusz Szymanek oraz Członek Komisji Rewizyjnej – Jarosław Karyś.

 1. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. – nagroda za Promocję naszego Subregionu oraz realizację działań na rzecz wspierania i rozwoju przedsiębiorczości
 2. Selekcjoner Jerzy Brzęczek – nagroda za Promocję Miasta Częstochowy i Regionu
  oraz liczne osiągnięcia sportowe
 3. Trener Klubu Exact Norwid Częstochowa Piotr Gruszka – nagroda za Liczne osiągnięcia sportowe i aktywność zawodową, które przyczyniają się do promocji Miasta Częstochowy i Regionu
 4. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk – nagroda za Promocję naszego Subregionu oraz kultywowanie tradycji dziedzictwa narodowego poprzez promocję polskiej tradycji ludowej.

Czytaj także: 19. urodziny częstochowskiej firmy x-kom! Zaczęło się niepozornie

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -