Trwają rozgrywki młodzieżowych mistrzostw województwa śląskiego w siatkówce. W ostatnich dniach o awans do turnieju finałowego walczyły juniorki Częstochowianki oraz kadeci Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i Hemarpol Norwid Częstochowa.

Juniorki Częstochowianki rywalizowały w Dąbrowie Górniczej. W pierwszym meczu pokonał UKS Gwiazda Tarnowskie Góry, ale później przegrały z MKS Dąbrowa Górnicza i MKS II Dąbrowa Górnicza. Częstochowianki zajęły trzecie miejsce w grupie. Grą w finale premiowane były dwa pierwsze miejsca, które przypadły siatkarkom z Dąbrowy Górniczej.

Kadeci Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa oraz Hemarpol Norwid Częstochowa walczyli w turnieju 1/2 mistrzostw województwa śląskiego w Jastrzębiu.

Drugie miejsce w turnieju zajęli kadeci Hemarpol Norwid, którzy pokonali Eco-Team AZS i MKS II Będzin, a przegrali tylko ze zwycięzcą Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel. AT JW i Hemarpol Norwid Częstochowa awansowali do turnieju finałowego.

15 lutego w turnieju 1/2 zagrają kadetki Częstochowianki, które w Dąbrowie Górniczej będą walczyć z MKS-em, Dwójką Zawiercie i JKS SMS Jastrzębie o awans do turnieju finałowego.

Juniorki Częstochowianki oraz kadeci Eco-Team AZS Stoelzle i Hemarpol Norwida walczyli w turniejach półfinałowych 2

Przypomnijmy, że w 5-zespołowym finale mistrzostw województwa śląskiego juniorów udział zapewnili sobie już siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Częstochowianie finał rozpoczną 17 lutego w Jastrzębiu. Za rywali będą mieć: Akademię Talentów Jastrzębski Węgiel, AT JW II, BBYS Bielsko Biała oraz MCKiS Jaworzno.