Jest porozumienie – 13 pojedzie do Wierzchowiska

0
216

Jest porozumienie – 13 pojedzie do Wierzchowiska.


Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz wójt gminy Mykanów Dariusz Pomada podpisali porozumienie dotyczące obsługiwania przez częstochowskie MPK miejscowości Wierzchowisko.
Zgodnie z podpisaną umową do Wierzchowiska dojeżdżać będzie autobus linii 13.

Uruchomienie połączenia planowane jest od 1 sierpnia -informuje rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. – Linia numer 13 zostanie przedłużona łącznie o 3 km, w tym na terenie gminy Mykanów o ok. 2,1 km. Dzięki temu z miejskiego transportu będzie mogło skorzystać ok. 1 600 mieszkanek i mieszkańców Częstochowy (ulicy Ludowej), miejscowości Wola Kiedrzyńska oraz Wierzchowisko.


Jak zapowiada MPK, dla pasażerów zostaną udostępnione nowe przystanki, a na całej długości nowego odcinka trasy linii nr 13 będzie obowiązywać miejska taryfa biletowa.
Zgodnie z umową podpisaną między obydwoma samorządami, koszty wynikające z przedłużenia trasy pokryje dotacja gminy Mykanów na rzecz Częstochowy.


W 2020 roku, w okresie od 1 sierpnia do 31 grudnia, wyniesie 26 176,58 złotych – podaje rzecznik prasowy MPK. – Koszty dla miasta zmniejszą się o 44 654,41 zł rocznie, ponieważ razem z przedłużeniem linii 13 o 0,9 km na terenie Częstochowy zoptymalizowano rozkład linii nr 28. Obie linie znaczną część trasy pokonują wspólnie.


To nie koniec rozmów, jakie Częstochowa prowadzi z ościennymi gminami w sprawie komunikacji miejskiej. Z powodu problemów częstochowskiego PKS-u, wiele miejscowości leżących blisko miasta, ale już na terenach gmin wiejskich, zostało odciętych od transportu publicznego. Nie mogą liczyć na pekaesy, więc zwracają się o pomoc do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie.
(IBS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here