fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneJest już książka o Dźbowie. Z zgromadzeniu fotografii pomogli również nasi Czytelnicy

Jest już książka o Dźbowie. Z zgromadzeniu fotografii pomogli również nasi Czytelnicy

Na rynku wydawniczym ukazała się właśnie powieść „Dźbowieść” autorstwa Olgi Ptak, której akcja dzieje się w częstochowskiej dzielnicy Dźbów, niegdyś oddzielnej miejscowości pod Częstochową.

To rodzaj sentymentalnej podróży do małego miasteczka przykopalnianego, jakim kiedyś był Dźbów, opowiedziana przez osobę rodzinnie związaną z tym miejscem.

O powieści Olgi Ptak informowaliśmy w lutym tego roku, prosząc jednocześni,e w imieniu pisarki, o udostępnianie przez naszych Czytelników prywatnych zdjęć, które w książce dokumentują, jak kiedyś wyglądało życie codzienne na osiedlu wybudowanym przy kopalni rud.

Teraz miło nam poinformować, że powieść ukazała się już drukiem, a nasza redakcja dołożyła maleńką cegiełkę do jej powstania, ponieważ, jak powiedziała sama autorka, dzięki naszej publikacji zgłosiło się do niej sporo osób z archiwalnymi zdjęciami.

– Oficjalna premiera książki rozgrywającej się w Dźbowie już za 3 dni, jednak największe księgarnie internetowe postanowiły udostępnić książkę w przedsprzedaży oferując atrakcyjne upusty, więc zachęcam do zakupu w atrakcyjnej cenie już dziś – poinformowała na Facebooku Olga Ptak.

Jak napisała, „Dźbowieść” dzieje się w Dźbowie, choć mogłaby dziać się wszędzie. Każdy odnajdzie w niej siebie, ponieważ takich osiedli, podwórek kiedyś było pełno w kraju i wiele osób się na nich wychowało.

– Dźbów jest magiczny – przekonuje autorka. – To nie tylko osiedle Kopalni Rud Żelaza „Barbara”, które powstało w latach 50. XX wieku w obecnie peryferyjnej dzielnicy Częstochowy.

Dla niej, to miejsce szczególnie ważne, pełne wspomnień z dzieciństwa. W Dźbowie, w dwupiętrowym bloku mieszkali jej rodzice i dziadkowie. Tutaj, jako mała dziewczynka spędzała przez wiele lat wakacje i ferie zimowe. Teraz, w swojej książce przekazuje nastrój, jaki panował na tym osiedlu, wspomina wydarzenia i ludzi, którzy tworzyli to miejsce.

Szczegóły dotyczące książki znaleźć można pod linkiem:

https://www.facebook.com/groups/1624690154405163/permalink/1715550608652450/

(fot. Facebook Olga Ptak)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -