fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaPolecaneJechał pijany samochodem, śmiertelnie potrącił nastolatkę. Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu

Jechał pijany samochodem, śmiertelnie potrącił nastolatkę. Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie, akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu Andrzejowi R., dotyczący wypadku drogowego, który wydarzył się w lipcu ubiegłego roku. Kierując samochodem pod wpływem alkoholu mężczyzna śmiertelnie potrącił 16-letnią rowerzystkę. Tragedia miała miejsce w Kruszynie.

Do wypadku doszło 4 lipca 2021 roku około godziny 21.30. Ulicą Denhoffa w Kruszynie jechały obok siebie dwie nastoletnie rowerzystki. W pewnym momencie w tylne koło roweru, który znajdował się bliżej środka jezdni, uderzył samochód marki Skoda, kierowany przez Andrzeja R.

-W wyniku uderzenia 16-letnia rowerzystka upadła na pokrywę silnika i szybę, a następnie została odrzucona na lewą stronę drogi na odległość 40 metrów – informuje prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury. – Kierujący Skodą Andrzej R. oddalił się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonej. Po przejechaniu 850 metrów sprawca utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.      

Potrącona przez samochód nastolatka doznała poważnych obrażeń głowy i klatki piersiowej, w wyniku których zmarła w szpitalu następnego dnia. Badanie wykazało, że w chwili wypadku Andrzej R. nie był trzeźwy, gdyż w jego organizmie stwierdzono 1,7 promila alkoholu. 

-Powołany w sprawie biegły z zakresu ruchu drogowego uznał, że przyczyną wypadku drogowego było nie zachowanie bezpiecznego odstępu od rowerów podczas wyprzedzania przez kierującego samochodem marki Skoda – przekazał prokurator Ozimek. – Ponadto z opinii wynika, że stan techniczny pojazdu nie miał wpływu na zaistnienie wypadku drogowego. Przeprowadzone przez biegłego badania wykazały również, że Andrzej R. przekroczył dopuszczalną prędkość wynoszącą 50 kilometrów na godzinę, gdyż poruszał się z prędkością około 87 kilometrów na godzinę – dodał rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury.

Andrzejowi R. postawiono zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości i ucieczki z miejsca zdarzenia. Grozi za to od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. W takich sprawach sąd orzeka ponadto dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. 

-Andrzej R., który z zawodu jest kierowcą, nie był w przeszłości karany – uzupełnia rzecznik prasowy prokuratury.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -