fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoCzęstochowa: Jechał blisko 250 km/h, bo testował nowy samochód

Częstochowa: Jechał blisko 250 km/h, bo testował nowy samochód

Patrol częstochowskiej drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę, który jechał z prędkością blisko 249 km/h. Tłumaczył policjantom, że tylko „testował” swój samochód.

W ubiegły poniedziałek, podczas patrolu na odcinku autostrady A1, policjanci z częstochowskiej drogówki zauważyli pędzące lewym pasem ruchu audi. Mundurowi zmierzyli prędkość oddalającego się samochodu.

Na odcinku drogi w Mykanowie, gdzie obowiązujący limit prędkości wynosił 100 km/h, audi jechało z prędkością 248,9 km/h. Kierowca tłumaczył później, że chciał tylko „przetestować” swoje nowe auto. 30-letni pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł i 10 punktami karnymi.

Od stycznia częstochowscy policjanci odnotowali 10734 wykroczenia popełnione w ruchu drogowym, z czego 6218 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 103 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Należy pamiętać, że trzeba dostosować prędkość do warunków panujących na drodze – nie tylko atmosferycznych, ale również tych wynikających np. z czasowej zmiany organizacji ruchu. Prędkość powinna być zgodna nie tylko z limitami obowiązującymi na danej drodze, ale też adekwatna do umiejętności kierowcy.

Jest to bardzo ważne, by w nagłej sytuacji móc zapanować nad samochodem. Droga to nie tor wyścigowy. Wystarczy jedna sekunda nieuwagi, a konsekwencje mogą być tragiczne. Nie bądź zagrożeniem dla siebie i innych.

Policja apeluje także o rozwagę pieszych i kierowców, bowiem odnotowuje się coraz więcej ofiar potrąceń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

LNŚ/KMP Częstochowa

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV