fbpx
Strona głównaPolecaneJak zapowiedzieli, modernizują częstochowską ulicę

Jak zapowiedzieli, modernizują częstochowską ulicę

Jak zapowiedzieli, modernizują częstochowską ulicę.

. Fundacji “Oczami Brata” oraz Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że alternatywa 21” zgodnie z planami przystąpiły do prac, które mają odmienić ulicę Mielczarskiego w Częstochowie. Na początek ukwiecono okolice znajdującej się tam Klubokawiarni “Alternatywa 21”. W dalszej kolejności na ścianie jednej z kamienic pojawi się artystyczny mural.

Jak zapowiedzieli, modernizują częstochowską ulicę 1


Na ulicę trafiło osiem kolorowych donic na kwiaty. Przywieziono je z Placu Biegańskiego.
W akcję przewozu donic i sadzenia kwiatów zaangażowali się m.in.: Hubert Wąsek Prezes Częstochowskiego Oddziału SARP, pracownicy Klubokawiarni „Alternatywa 21”, pracownicy oraz uczestnicy zajęć Warsztatu Terapii Zajęciowej, oraz Warsztatu Terapii Artystycznej w Fundacji Oczami Brata.
Dzięki ukwieceniu ulica zaczęła zmieniać swój charakter. Jak informuje Fundacja, wcześniej donice z ogrodu na Mielczarskiego z Placu Biegańskiego były przewiezione m.in.: na Plac Rady Europy oraz na plac przy Cepelii w Częstochowie.
— Bardzo zależy nam na tym, aby idea Ogrodu Publicznego nadal istniała i rozwijała się w Częstochowie, dlatego też część donic w kolorach: biały, żółty i niebieski pozostały na Placu Biegańskiego zgodnie z ustaleniami z SARP oraz Urzędem Miasta Częstochowy — informuje Fundacja. — Donice w takich barwach nawiązują do flagi Gminy Miasta Częstochowy (biały, złoty, błękitny).
O nowo posadzone na ulicy Mielczarskiego rośliny dbać będą m.in. osoby z niepełnosprawnością intelektualną — pracownicy Klubokawiarni „Alternatywa 21”,
uczestnicy zajęć w Warsztacie Terapii Artystycznej w Fundacji Oczami Brata.

Jak zapowiedzieli, modernizują częstochowską ulicę 2


Do współodpowiedzialności za kwiaty zachęcani będą również mieszkańcy ulicy i całej dzielnicy. Jednocześnie Fundacja szykuje się do stworzenia muralu, który ma powstać na ścianie budynku przy ul. Mielczarskiego 26. Jury nie wybrało do realizacji żadnego projektu, który zgłoszono na konkurs. Z tego względu Fundacja na 28 sierpnia zaplanowała spotkanie artystów, którzy chcieliby zrealizować ten projekt.
Kolejnym krokiem w zmianie wyglądu ulicy Mielczarskiego jest stworzenie instalacji artystycznej, która będzie się rozpościerać między kamienicami nad ul. Mielczarskiego.

(fot. Fundacja Oczami Brata)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here