fbpx
Strona głównaWiadomościRegionJak wygląda dzień pracy starosty częstochowskiego? Przekonała się o tym mieszkanka gminy...

Jak wygląda dzień pracy starosty częstochowskiego? Przekonała się o tym mieszkanka gminy Mykanów

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 29 stycznia, natomiast Starostwo Powiatowe w Częstochowie odwiedziła pani Olga Gałkowska. Mieszkanka gminy Mykanów w ubiegłorocznej edycji imprezy, za znaczną kwotę wylicytowała „Dzień w fotelu Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli”.

Pani Olga rozpoczęła ten szczególny dzień tak samo, jak starosta Krzysztof Smela, czyli wczesnym rankiem. Po wspólnej odprawie w gabinecie, wzięła udział w posiedzeniu Zarządu Powiatu Częstochowskiego. Poznała specyfikę funkcjonowania urzędu oraz odwiedziła najważniejsze wydziały Starostwa. W towarzystwie naczelnik Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami Skarbu Państwa Małgorzaty Kuk udała się na inspekcje Pałacu w Złotym Potoku, który od 2008 r. znajduje się w zarządzie Powiatu Częstochowskiego.

Jak mówił starosta Krzysztof Smela: inicjatywa WOŚP jest wspaniała, nie chodzi tu tylko o samo niesienie pomocy, ale także formułę, która każdego roku potwierdza hojność i bezinteresowność milionów Polaków. Pani Olga jest tego najlepszym dowodem. Mogę też stwierdzić, że ma zadatki na dobrego samorządowca. Kolejny raz potwierdza się fakt, że największym bogactwem naszego powiatu jest kapitał społeczny właśnie w takich osobach jak pani Olga Gałkowska.

Warto dodać, że mieszkanka gminy Mykanów od dawna wspiera różne działania charytatywne. Podobno już szykuje się na tegoroczne licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej na: www.czestochowa.powiat.pl.

mat. Starostwa Powiatowego w Częstochowie

Czytaj także: 31. Finał WOŚP. Szykujcie się na IX Częstochowski Bieg „Policz się z cukrzycą”!

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -