fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaUncategorizedJak urządzić małą łazienkę? Tu liczy się funkcjonalność!

Jak urządzić małą łazienkę? Tu liczy się funkcjonalność!

By uzyskać nie tylko ładną, ale przede funkcjonalną małą łazienkę, już na etapie projektu musimy zaplanować rozmieszczenie szafek, luster i sanitariatów. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Mieszkania w blokach i wieżowcach z wielkiej płyty cieszą się sporą popularnością. Wszystko za sprawą świetnej lokalizacji oraz doskonale rozwiniętej infrastruktury towarzyszącej. Bliska odległość przedszkola, sklepów, przychodni czy komunikacji miejskiej sprawia, że młodzi ludzie coraz częściej decydują się na zakup mieszkania do remontu. Nieruchomości tego typu nie są jednak pozbawione wad. Jedną z nich jest niewielkich rozmiarów łazienka.

Jak urządzić małą łazienkę? Tu liczy się funkcjonalność! 1
fot. Pixabay

Najważniejszy jest projekt

Jeśli chcemy przez lata cieszyć się ładną i praktyczną łazienką – już na etapie projektu musimy szczegółowo przemyśleć rozmieszczenie wszelkich szafek, luster i sanitariatów. Na szczęście, renomowane salony sprzedające materiały remontowo-budowlane oferują także przygotowanie projektu wnętrza, dopasowanego do potrzeb i budżetu klienta. Dobranie odpowiedniej jakości materiałów oraz wykorzystanie 100 proc. możliwości przestrzennych łazienki sprawi, że pomieszczenie to zmieni się nie do poznania. 

Dobry projekt łazienki powinien obejmować możliwie jak największą ilość szafek. Kosmetyki, chemia gospodarcza, papier toaletowy czy ręczniki potrafią zająć sporo miejsca. Jeśli nie będziemy mieli odpowiedniej ilości schowków, w naszej łazience będzie panował chaos i ciągle będzie wydawało nam się, że jest w niej brudno. Podczas remontu łazienki dobrze także wymienić piecyk gazowy służący do podgrzewania wody. Nowoczesne modele piecyków gazowych są znacznie mniejsze i cichsze niż kiedyś, są też lepiej zaprojektowane. Ważne, aby wybrać taki z zamkniętą komorą spalania – wówczas minimalizujemy ryzyko zaczadzenia. Jeśli chodzi natomiast o sam wystrój łazienki, najlepiej postawić na jasne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie. Pamiętajmy również o kilku źródła oświetlania – zwłaszcza w okolicach umywalki, aby lepiej doświetlić naszą twarz. Dobre światło jest niezbędne do przygotowania profesjonalnego makijażu.

Jak urządzić małą łazienkę? Tu liczy się funkcjonalność! 2
fot. Pixabay

Prysznice, wanny i umywalki

Jeśli możemy sobie pozwolić na rezygnację z brodzika, doskonałym rozwiązaniem będzie montaż kabiny prysznicowej, w której skrzydła zachodzą na ściany. Wówczas w codziennym użytkowaniu możemy powiększyć łazienkę o obszar prysznica, a zamykać go tylko na czas kąpieli. Oczywiście, jeśli mieszkamy z dziećmi lub planujemy potomstwo – brodzik lub wanna będą lepszym rozwiązaniem. Ważne, aby gabarytowo dopasować sanitariat do rozmiaru pomieszczenia. W przypadku montażu wanny warto pomyśleć także o montażu szklanego parawanu nawannowego, który składa się na ścianie. To świetny pomysł, jeśli posiadamy dzieci, jednak sami preferujemy szybki, poranny prysznic.

Nawet w małej toalecie warto zainwestować w montaż umywalki. Na rynku dostępne są dostępne modele w tak wielu formatach i kształtach, że z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Zgodnie z zasadą maksymalnego wykorzystania przestrzeni, najlepiej wybrać umywalkę zintegrowaną z funkcją szafki. Dobrym pomysłem jest także zawieszenie lustra, z wbudowaną szafką na kosmetyki.

red

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -