fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneJak spędzić rodzinne święta w dobie pandemii?

Jak spędzić rodzinne święta w dobie pandemii?

Drugi już raz będziemy spędzać Święta Wielkanocne w czasie epidemii. Musimy zapomnieć o świątecznych wyjazdach, odwiedzinach u krewnych czy znajomych.

Ze względu na sytuację epidemiczną, musimy nadchodzącą Wielkanoc spędzić w małym gronie domowników. Co robić, aby się nie nudzić? Jak zaplanować święta dzieciom, które już z pewnością mają dosyć siedzenia w czterech ścianach, z dala od koleżanek i kolegów z przedszkola czy szkoły?

Czas spędzany z dziećmi trzeba jakoś zagospodarować. Wiadomo, że dzieci szybko się nudzą, a siedzenie w jednym miejscu to nie jest to, co lubią najbardziej. Co więc zrobić?

Jak spędzić rodzinne święta w dobie pandemii? 1

W internecie, a szczególnie na blogach o rodzicielstwie znaleźć można mnóstwo inspirujących pomysłów, jak urozmaicić czas  dzieciom. Warto tam zajrzeć i zainspirować się przedstawionymi propozycjami.

Pomysłów jest wiele, od gier planszowych, poprzez wspólne działania artystyczne, po wspólne czytanie bajek. Oczywiście pomocne mogą się okazać również specjalne pasma dla dzieci w telewizji lub filmy dokumentalne na platformach vod. Z oglądaniem bajek warto jednak nie przesadzać.

Pedagodzy podpowiadają, że najlepszą zabawą będzie zabawa,w której uczestniczą także dorośli. Może to być wspólne rysowanie, lepienie z plasteliny, a także majsterkowanie czy robótki ręczne, np. szydełkowanie.

Autorzy blogów przypominają, że warto sięgnąć do starych, sprawdzonych gier i zabaw, które rodzice znają z własnego dzieciństwa. Co to może być? Ano na przykład nieśmiertelna ciuciubabka czy zabawa w chowanego. Sprawdzi się także gra w ciepło-zimno, a także budowanie wież z klocków.

Dzieci, zwłaszcza te młodsze, uwielbiają różnego rodzaju przebieranki. Zabawa w teatr będzie więc dla nich idealna.

Jak spędzić rodzinne święta w dobie pandemii? 2

Jak podkreślają psycholodzy, ten czas z konieczności spędzany w domu może być okazją do wspaniałych, wspólnych działań. Nieważne, co wybierzemy, ważne, abyśmy robili to razem z dzieckiem. Możemy czytać na głos książki, ale także wspólnie przygotowywać posiłki. Wspólne gotowanie to także nauka, o której nie możemy zapominać.

Wspólne oglądanie filmów to jedna z najpopularniejszych rozrywek rodzinnych. Co będziemy oglądać, zależy już od nas. Wybór filmu to także może być zabawa. Owszem, można demokratycznie wybrać go głosując, ale również można się pokusić o losowanie. To będzie dodatkowa zabawa. Będzie to też dobra okazja do zabawy w zgadywanie, kto wybrał daną produkcję i dlaczego.

Ponieważ od dawna nie chodzimy do kin, bo są zamknięte, rodzinne oglądanie filmów możemy uatrakcyjnić przygotowując dla wszystkich napoje i popcorn. Niech ten nasz domowy seans będzie namiastką prawdziwego seansu kinowego.

Czas z konieczności spędzony w domu wszyscy, bez względu na wiek możemy wykorzystać do nadrobienia lektur. W każdego w domu z pewnością na półce znajdą się książki, na przeczytanie których nie mieliśmy wcześniej czasu. Teraz, gdy mamy wolne, warto po nie sięgnąć. Warto także przejrzeć domową biblioteczkę i przypomnieć sobie dawne lektury. Powrót do książek czytanych wiele lat temu też może być bardzo przyjemny.

(red, fot. pixabay)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -