IV Memoriał Piłkarski im. Konrada Tyrasa zorganizowany przez „Iskra” Mokrzesz

0
257

„Iskra” Mokrzesz uczciła pamięć swojego tragicznie zmarłego prezesa, Konrada Tyrasa, organizując IV Memoriał Piłkarski jego imienia.

Konrad Tyras związał się z „Iskrą”  Mokrzesz, kiedy to klub piłkarski znalazł się na organizacyjnym zakręcie i groziło mu zawieszenie działalności. W pełnienie funkcji prezesa włożył całe swoje serce, co pozwoliło „Iskrze” wyjść na prostą. Dodatkowo w 2011 roku wystartował w wyborach na stanowisko sołtysa Mokrzeszy, które bezapelacyjnie wygrał.

IV Memoriał Piłkarski im. Konrada Tyrasa zorganizowany przez „Iskra” Mokrzesz 1
(Fot: Gmina Mstów)

Niestety 18 sierpnia 2016 roku w wieku 39 lat, Konrad Tyras zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej między Mstowem a Zawadą.

IV Memoriał Piłkarski im. Konrada Tyrasa zorganizowany przez „Iskra” Mokrzesz 2
(Fot: Gmina Mstów)

Kilka miesięcy po Jego śmierci podjęto decyzję o organizacji memoriałowego turnieju, upamiętniającego postać zmarłego tragicznie działacza. Kolejne edycje odbywają się co roku do dnia dzisiejszego.

 Czwarta odsłona memoriału w tym roku rozpoczęła się od krótkiego przypomnienia postaci Konrada Tyrasa, po którym nastąpiła symboliczna minuta ciszy. W trakcie tego wyjątkowego momentu na widowni mokrzeskiego boiska zapłonęły race.

W zawodach wzięło udział sześć zespołów podzielonych na dwie grupy:

  • Pierwsza grupa: Iskra Mokrzesz, Mokrzeska Młodzież i Oldboys Zib – Bernat;
  • Druga grupa: Laguna Mstów, Biała Gwiazda Krasice i Kusięta.

Do meczów półfinałowych awansowały:

  • Laguna Mstów i Oldboys Zib Bernat;
  • Iskra Mokrzesz i Laguna Mstów.

W meczu o piąte miejsce Biała Gwiazda pokonała Mokrzeską Młodzież.

Do wielkiego finału awansowały:

  • Laguna Mstów i Kusięta.

Ostatecznie po raz drugi z rzędu po główne trofeum sięgnęli zawodnicy z Laguny Mstów.

Dla uczestników imprezy poza rozgrywkami piłkarskimi były przewidziane także inne atrakcje, m.in. panie z nowo powstałego mokrzeskiego Koła Gospodyń Wiejskich „Iskierki” przygotowały darmowe pyszne smakołyki.

Dla dzieci była przwidziana darmowa wata cukrowa i popcorn. Dodatkowo najmłodsi mogli przyjrzeć się z bliska, nawet od środka wozom strażackim OSP Mokrzesz oraz radiowozowi częstochowskiej Komendy Miejskiej Policji.

Wśród gości imprezy nie zabrakło wójta Tomasza Gęsiarza, który od lat wspiera organizatorów mokrzeskiego Memoriału. Pojawił się też proboszcz tutejszej parafii, ks. Krzysztof Nowak. Jednym z punktów programu było też podziękowanie sponsorom, pomagającym „Iskrze” Mokrzesz w codziennym funkcjonowaniu.

Jak co roku organizatorzy Memoriału przygotowali oficjalny gadżet, który trafia do uczestników imprezy. Tegorocznym upominkiem były klubowe breloki oraz okolicznościowe proporce z wizerunkiem Konrada Tyrasa.

[post_gallery]

 (Źródło: Gmina Mstów)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here