II Jurajski Kongres Gospodarczy we wrześniu w Częstochowie

0
214

 

Jurajski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 26-27 września br. w Hotelu Scout Częstochowie.

Tegoroczna edycja współorganizowana jest we współpracy z Fundacją “Pro Progressio”, która została uznana za najlepszą Instytucję Otoczenia Biznesu w Polsce przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, a patronat objęła Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Tematem przewodnim kongresu będzie kształcenie kadr na potrzeby biznesu i przemysłu z uwzględnieniem pojęcia employer branding, czyli budowaniem marki przez pracodawcę. Jest to bardzo ważne z uwagi na świadomość pracodawców, że są dobrym partnerem we współpracy. Częstochowa ma niski stopień bezrobocia (4%) dlatego też miasto stara się, aby miejsca pracy były na najwyższym poziomie.
Na konferencję, która odbędzie się w ramach Kongresu miasto zaprasza zarówno pracodawców jaki i nauczycieli i studentów. Wcześniej trzeba się jednak zarejestrować (26 września od 9:30 w Hotelu Scout).

Po spotkaniu, na uroczystej gali zostaną wręczone nagrody dla laureatów konkursu „Jurajski Produkt Roku”. Konkurs upowszechnia zasady rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej, a także wspiera i promuje lokalną przedsiębiorczość. Udział w Konkursie to doskonała możliwość promocji firmy, która z pewnością pomaga w rozwoju przedsiębiorczości.

Nagrody zostaną przyznane w dziesięciu kategoriach:

* E-technologie, innowacje, e-usługi
* Produkt bądź usługa budowlana
* Produkt przemysłowy
* Produkt rolno-spożywczy
* Produkt w dziedzinie ekologii, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii
* Usługa
* Produkt inny
* Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – Etyka w Biznesie
* Produkt inny (projekty indywidualne, rękodzielnictwo)
* Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy

Tradycyjnie zostaną także wręczone wyróżnienia dla samorządów terytorialnych oraz dla osób/instytucji, które przyczyniły się do rozwoju gospodarczego regionu. W tej edycji konkursu znalazła się nowa kategoria „Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy”. Ma ona na celu wyróżnienie zdolnych uczniów i studentów za ich osiągnięcia. Po raz pierwszy zostaną przyznane wyróżnienia dla osób zasłużonych dla promocji i rozwoju sportu i rekreacji w regionie.

Podczas gali wystąpi zespół aktorów Teatru im. Mickiewicza.

27 września, w tym samym miejscu odbędzie się konferencja, którą wraz z Fundacją „Pro Progressio” organizuje Miasto Częstochowa.  Tematem przewodnim będzie employer branding, a gośćmi będą specjaliści w tej dziedzinie. Warto przypomnieć, że Fundacja „Pro Progressio” aktywnie współpracuje z szeroko rozumianym sektorem publicznym i prywatnym na obszarze całego kraju a także z Global Sourcing Association – międzynarodową organizacją działającą w sektorze outsourcingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here