fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeDziś rozpoczynają się prace związane z budową parku wodnego przy Dekabrystów w...

Dziś rozpoczynają się prace związane z budową parku wodnego przy Dekabrystów w Częstochowie. Będą utrudnienia.

Rozpoczęcie prac budowlanych Częstochowskiego aquaparku zaplanowane jest na dzień dzisiejszy. Teren, z którego dotychczas mogły korzystać osoby wypoczywające na pływalni będzie ograniczony. Wygrodzona zostanie południowa część obszaru Pływalni, która przeznaczona jest pod plac budowy. Niedostępne dla klientów Pływalni będą: boiska do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci oraz znaczna część terenu zielonego.
Trzeba też liczyć się ze wzmożonym ruchem pojazdów oraz hałasem z placu budowy.

Miejska inwestycja poszerzy ofertę Częstochowy w zakresie rekreacji wodnej. Aquapark będzie miał trzy kondygnacje. Najniższą część zajmie hala basenowa z różnymi atrakcjami do aktywności i relaksu wodnego. Do dyspozycji będzie trzytorowy basen sportowy, basen rekreacyjny, kilka zjeżdżalni częściowo wyprowadzonych na zewnątrz, odrębna część przeznaczona dla dzieci, szatnie, kasy. W budynku na piętrze znajdą się sauny. Będą tam też dwie restauracje. W podziemnej części dodatkowo powstanie 50 miejsc parkingowych. W sumie wraz z istniejącymi już miejscami do dyspozycji będzie 280 miejsc postojowych.

Same prace budowlane potrwają nieco ponad dwa lata. Zgodnie z umową inwestycja powinna zostać zrealizowała najpóźniej w pierwszej połowie 2020 roku.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -