fbpx
Strona głównaWiadomościHuta Częstochowa wznowiła produkcję

Huta Częstochowa wznowiła produkcję

Huta Częstochowa wznowiła produkcję. Jako pierwsza pracę po trzymiesięcznej przerwie rozpoczęła Walcownia Blach Grubych. Zakład zapowiada, że za kilka dni w Stalowni ruszą pierwsze wytopy.

[post_gallery]

Zmiany w zakładzie hutniczym i wznowienie zawieszonej w październiku 2020 roku produkcji związane są z nowym dzierżawcą huty. Na mocy umowy podpisanej 23 grudnia tamtego roku została nim spółka Corween Investments, która obecnie jest w trakcie zmiany nazwy na Liberty Częstochowa.

Liberty Steel Group/GFG Alliance, do której należy dzierżawiąca Hutę Częstochowa spółka Corween Investments to ósma co do wielkości firma stalowa w świecie (poza Chinami). W 300 zakładach zlokalizowanych w 30 krajach zatrudnia ponad 35 tysięcy osób i osiąga przychody w wysokości 20 miliardów dolarów.

Grupa Liberty zapewnia, że posiada strategiczny plan pełnego wykorzystania zdolności produkcyjnych Huty Częstochowa poprzez swoją sieć dystrybucji i zespół marketingowo-sprzedażowy, działający w całej Europie. Ma ona kompetencje w zakresie dystrybucji blach grubych. Plany zakładają, że huta będzie produkowała 40 tysięcy ton blach miesięcznie.

Nowy dzierżawca przedsiębiorstwa po podpisaniu umowy z syndykiem masy upadłości ISD Huty Częstochowa Sp. z o.o. przejął hutę i wszystkich pracowników, których na dzień 1 stycznia 2021 r. w Hucie Częstochowa zatrudnionych było 1148. Zespół nowego dzierżawcy wraz z osobami z kierownictwa huty przygotował plan jej rozruchu.

W celu jak najszybszego wznowienia produkcji zdecydowano nie czekać na zgromadzenie zapasów złomu i żelazostopów i uruchomienie stalowni, ale rozpocząć walcowanie blach w oparciu o wsad sprowadzony z huty w czeskiej Ostrawie, także należącej do grupy Liberty – podano w komunikacie Huty Częstochowa. – Zamówiono 7 tysiące ton wsadu w 12-metrowych sztangach, który w ubiegłym tygodniu zaczął docierać do Częstochowy transportem samochodowym i koleją. Dzięki temu w niedzielę o godz. 14 Walcownia Blach Grubych mogła znów zacząć produkować blachy.

Jeszcze w tym tygodniu należy się spodziewać pierwszych wytopów w częstochowskiej Stalowni. Zgodnie z planem pozwoli to utrzymać ciągłość produkcji w Walcowni Blach Grubych, która po przerobieniu wsadu z Ostrawy płynnie przejdzie do walcowania częstochowskich wlewków.

(red, fot. Huta Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here