fbpx
Strona główna Wiadomości Huta Częstochowa wznowiła produkcję

Huta Częstochowa wznowiła produkcję

Huta Częstochowa wznowiła produkcję. Jako pierwsza pracę po trzymiesięcznej przerwie rozpoczęła Walcownia Blach Grubych. Zakład zapowiada, że za kilka dni w Stalowni ruszą pierwsze wytopy.

[post_gallery]

Zmiany w zakładzie hutniczym i wznowienie zawieszonej w październiku 2020 roku produkcji związane są z nowym dzierżawcą huty. Na mocy umowy podpisanej 23 grudnia tamtego roku została nim spółka Corween Investments, która obecnie jest w trakcie zmiany nazwy na Liberty Częstochowa.

Liberty Steel Group/GFG Alliance, do której należy dzierżawiąca Hutę Częstochowa spółka Corween Investments to ósma co do wielkości firma stalowa w świecie (poza Chinami). W 300 zakładach zlokalizowanych w 30 krajach zatrudnia ponad 35 tysięcy osób i osiąga przychody w wysokości 20 miliardów dolarów.

Grupa Liberty zapewnia, że posiada strategiczny plan pełnego wykorzystania zdolności produkcyjnych Huty Częstochowa poprzez swoją sieć dystrybucji i zespół marketingowo-sprzedażowy, działający w całej Europie. Ma ona kompetencje w zakresie dystrybucji blach grubych. Plany zakładają, że huta będzie produkowała 40 tysięcy ton blach miesięcznie.

Nowy dzierżawca przedsiębiorstwa po podpisaniu umowy z syndykiem masy upadłości ISD Huty Częstochowa Sp. z o.o. przejął hutę i wszystkich pracowników, których na dzień 1 stycznia 2021 r. w Hucie Częstochowa zatrudnionych było 1148. Zespół nowego dzierżawcy wraz z osobami z kierownictwa huty przygotował plan jej rozruchu.

W celu jak najszybszego wznowienia produkcji zdecydowano nie czekać na zgromadzenie zapasów złomu i żelazostopów i uruchomienie stalowni, ale rozpocząć walcowanie blach w oparciu o wsad sprowadzony z huty w czeskiej Ostrawie, także należącej do grupy Liberty – podano w komunikacie Huty Częstochowa. – Zamówiono 7 tysiące ton wsadu w 12-metrowych sztangach, który w ubiegłym tygodniu zaczął docierać do Częstochowy transportem samochodowym i koleją. Dzięki temu w niedzielę o godz. 14 Walcownia Blach Grubych mogła znów zacząć produkować blachy.

Jeszcze w tym tygodniu należy się spodziewać pierwszych wytopów w częstochowskiej Stalowni. Zgodnie z planem pozwoli to utrzymać ciągłość produkcji w Walcowni Blach Grubych, która po przerobieniu wsadu z Ostrawy płynnie przejdzie do walcowania częstochowskich wlewków.

(red, fot. Huta Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here