fbpx

Młoda, zdolna, wszechstronna – Hania Pasikowska, mieszkanka Gminy Żarki

Hania Pasikowska została laureatką nagrody dla szczególnie uzdolnionej młodzieży. To specjalne wyróżnienie zostało przyznane przez Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

Wręczenie nagrody nastąpiło podczas ubiegłotygodniowej Sesji Rady Miejskiej w Żarkach. Hanna Pasikowska jest uczennicą szóstej klasy w Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera w Żarkach. W sezonie 2022/2023 reprezentowała klub Dwójka Zawiercie i nadal trenuje tam pod okiem Wacława Gębarskiego.

Poprzedni sezon to niezwykle imponujące wyniki w siatkówce. Drużyna Hani to aktualne Mistrzynie Śląska w siatkówce halowej. Tytuł zdobyły na turnieju w Katowicach zwyciężając w rywalizacji z 92 zespołami.

Hanna jest uczennicą klasy sportowej, systematycznie trenuje zarówno zespołowo (cztery razy w tygodniu), jak również indywidualnie. Poza znakomitymi wynikami sportowymi osiąga też bardzo dobre wyniki w nauce biorąc udział w wielu ogólnopolskich konkursach przedmiotowych. W minionym roku szkolnym zdobyła drugą najwyższą średnią w szkole – 5,53.

Młoda, zdolna, wszechstronna – Hania Pasikowska, mieszkanka Gminy Żarki 1
Hania Pasikowska

Drużyna Hani Pasikowskiej zdobyła tytuł Wicemistrzyń Polski w siatkówce halowej, pokonując na gliwickim turnieju 30 najlepszych drużyn z 16 województw. Sukcesy osiągnęła także w siatkówce plażowej, zdobywając wicemistrzostwo Śląska w Dąbrowie Górniczej oraz zajmując 9. miejsce na Mistrzostwach Polski w Kołobrzegu w siatkówce plażowej. W minionym sezonie Hanna reprezentowała klub w ponad 30 turniejach na terenie Polski. Jej zaangażowanie i umiejętności sportowe zostały dostrzeżone i zatwierdzone przez Biuro Projektu siatkarskich ośrodków szkolnych, które powołało ją na dwutygodniowy obóz reprezentacji Polski w Białej Podlaskiej, stanowiący selekcję do Mistrzostw Europy. Powołanie to było wynikiem dwóch etapów eliminacji, które odbyły się w Jastrzębiu Zdroju oraz podczas trzydniowego zgrupowania w Twardogórze. To duże osiągnięcie, bowiem Hania Pasikowska jest jedną z dwóch zawodniczek reprezentujących województwo śląskie. Dodatkowo została powołana na kwietniowe zgrupowanie do kadry wojewódzkiej młodziczek w Międzybrodziu Bialskim.

red., mat. UMiG Żarki

Czytaj także: Mieszkania socjalne w Jaworzniku

Młoda, zdolna, wszechstronna – Hania Pasikowska, mieszkanka Gminy Żarki 5
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/