fbpx

Guzikarnia ,,Polgal” przekształci się w zamknięte osiedle mieszkaniowe

Na terenie dawnej guzikarni ,,Polgal” trwają prace budowlane. Niszczejący budynek zostanie przekształcony na zamknięte osiedle, które pomieści 138 mieszkań i tyle samo miejsc parkingowych.

Guzikarnia ,,Polgal” przekształci się w zamknięte osiedle mieszkaniowe 2
żródło: Guzikarnia ,,Polgal” przekształci się w zamknięte osiedle mieszkaniowe 3Grupa DeSilva

Projekt przebudowy guzikarni wykonała warszawska pracownia architektoniczna ADC Architekci. Przedsiębiorcą i opiekunem marketingowym projektu jest Michał Respondek. To deweloper z Olesna, współpracujący ze spółką hotelowo-deweloperską De Silva Haus S.A.

Data rozpoczęcia sprzedaży, ceny mieszkań i nazwa handlowa osiedla ustalone zostaną mniej więcej w połowie budowy, wówczas gdy będzie się dało oszacować realne koszty całokształtu. Inwestycja jest realizowana ze środków własnych firmy De Silva Haus, do której także należy budynek ,,Polgalu”. Przebudowa potrwa nie dłużej niż półtora roku, co oznacza, że zostanie oddany do użytku już na przełomie wiosny/lata 2023 roku.

Szkielet budynku składa się z dwóch części, przy czym jedna obejmuje siedem kondygnacji, a druga sześć. Na parterze każdej z części powstaną garaże i komórki lokatorskie. Łączna powierzchnia mieszkań będzie wynosiła 6145 m. kw. Na tej powierzchni powstaną pojedyncze mieszkania, w wielkości od 28 m.kw. do 78 m.kw.

Guzikarnia ,,Polgal” przekształci się w zamknięte osiedle mieszkaniowe 4
źródło: Grupa DeSilva

Mieszkania cechowały się będą świetną izolacją akustyczną, która sprawi, że pomieszczenia staną się ciche. Duże przeszklenia wpuszczą sporo światła do środka, a wysokie sufity (370 cm) optycznie zwiększą przestrzeń lokum. Z zewnątrz na budynek położona zostanie nowoczesna elewacja z cegły klinkierowej.

Z okien budynku, położonego nieopodal centrum miasta, będzie się rozciągał piękny widok na panoramę Częstochowy, w tym na Jasną Górę, a także Bazylikę archikatedralną Świętej Rodziny.

Guzikarnia ,,Polgal” przekształci się w zamknięte osiedle mieszkaniowe 5
źródło: Grupa DeSilva

Firma zajmująca się przebudową dawnego Zakładu Artykułów Technicznych i Galanteryjnych ma niesie ze sobą 30-letnie doświadczenie w budownictwie, w tym sporo podobnych inwestycji do obecnie wykonywanej.

De Silva Haus zaadaptowała m.in. dawny hotel pracowniczy po Fabryce Telewizorów ,,Unitra-Polklor” w podwarszawskim Piasecznie na 3-gwiazdkowy hotel „De Silva Piaseczno”. Przebudowała również istniejący budynek biurowy przy lotnisku Katowice/Pyrzowice, w celu adaptacji na nowoczesny hotel „De Silva Inn Katowice Airport”.

Guzikarnia ,,Polgal” przekształci się w zamknięte osiedle mieszkaniowe 6
źródło: Grupa DeSilva

Firma stworzyła także osiedle domów i budynków wielorodzinnych w miejscowości Olesno w ramach „Osiedla Wygoda” oraz 148 mieszkań wraz z garażem podziemnym w Opolu, w zakresie osiedla ,,West End Apartaments”. Na rynku częstochowskim firma znana jest jako właściciel i operator Hoteli Ibis i Mercure Patria.

Linda Nocoń-Ściebura