fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeGrafika i rysunek Krystyny Szwajkowskiej w częstochowskiej Galerii 4Arte

Grafika i rysunek Krystyny Szwajkowskiej w częstochowskiej Galerii 4Arte

W piątek, 3 września Galeria 4Arte (ul. 1 Maja 27) zaprasza na wernisaż wystawy grafiki i rysunku Krystyny Szwajkowskiej.

Krystyny Szwajkowskiej nie trzeba w Częstochowie specjalnie przedstawiać, od lat jest bowiem związana z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym im. Długosza. Artystka przedstawia w swoich pracach wizerunki skamielin, prehistorycznych zwierząt: amonitów, ślimaków, małży, które żyły kiedyś w wodach jurajskiego morza; pejzaż jurajski oraz prace o bardziej osobistej tematyce, w których również znajdują się odniesienia do struktur Jury. Prace Szwajkowskiej w swoim przesłaniu zawierają związki człowieka z naturą.

Warto dodać, że artystka prowadzi również swoją autorską galerię ARCHE. Od 2008 r. działa ona w Olsztynie k. Częstochowy (szczegóły można przeczytać TUTAJ). W galerii prezentowana jest stała wystawa prac Krystyny Szwajkowskiej: oryginalnych grafik wykonanych w technice litografii- dwustuletniej technice graficznej, eksponowane są również prace rysunkowe i malarstwo.

Teraz jednak jej twórczość zawita do zupełnie innej przestrzeni. W piątek, 3 września na wernisaż wystawy grafiki i rysunku autorki zaprasza częstochowska Galeria 4Arte (ul. 1 Maja 27, wejście od parkingu). Wydarzenie zaplanowano na godz. 19. Wstęp jest wolny. Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert w wykonaniu Macieja „Kora” Korzeniewskiego, Przemysława „Marleja” Wosińskiego i Mateusza Karonia.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -