fbpx
Strona głównaSport16-letnia golfistka z Częstochowy odebrała gratulacje od Prezydenta Miasta

16-letnia golfistka z Częstochowy odebrała gratulacje od Prezydenta Miasta

Golfistka z Częstochowy – Matylda Krawczyńska zdobywa kolejne sukcesy. Jej osiągnięcia robią wrażenie. Z uczennicą Traugutta w Urzędzie Miasta spotkał się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Spotkanie było okazją do przekazania gratulacji. Matylda Krawczyńska, golfistka i uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Traugutta, zaskakuje coraz wyższą formą, wygrywając kolejne turnieje. Kariera sportowa 16-latki to ewenement, zważywszy na jej wiek i osiągnięcia. Aktualny handicap częstochowianki to 2,7 (HCP określa poziom gry zawodniczki).

Matylda jest członkinią Kadry Narodowej Polski Juniorów i reprezentantką Śląskiego Klubu Golfowego. W sierpniu tego roku została Mistrzynią Polski Juniorów. W tym roku zdobywała pierwsze miejsca na Turnieju MAD TOUR w Turcji (Belek), Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji Match Play oraz Mistrzostwach Polski Regionów (region wschód).

Dzięki zdobyciu tytułu Mistrzyni Polski Juniorów dziewczyna otrzymała zaproszenia na prestiżowe turnieje Orange Bowl i Annika Invitational, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych w styczniu przyszłego roku. Golfistka trenuje 29 godzin tygodniowo, co musi łączyć z nauką w szkole.

LN/UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV