fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeGaleria Jurajska szykuje "garażówkę". Kto chce zostać wystawcą, może się zgłosić!

Galeria Jurajska szykuje „garażówkę”. Kto chce zostać wystawcą, może się zgłosić!

To będzie pierwsza impreza tego typu w Galerii Jurajskiej. 3 kwietnia zaprasza ona na „garażówkę”. Wystawcą może zostać niemal każdy. Zgłoszenia chętnych właśnie ruszyły.

Moda z USA dotarła także do Polski. Wyprzedaże garażowe stają się coraz bardziej popularne. Organizują je instytucje, miasta, kolekcjonerzy, ale także osoby prywatne, które chcą pozbyć się z domu nadmiaru wciąż użytecznych rzeczy. Popularność tego typu inicjatyw rośnie, w miarę jak nakręca moda na zero waste i vintage.  

– Wyprzedaże garażowe są świetną okazją do tego, aby zrobić przegląd rzeczy w domu i sprzedać przedmioty, których się już nie używa, z których się wyrosło lub które były nietrafionym prezentem. To także wszystkim raj dla pasjonatów m.in. PRL-owskiego wzornictwa, mody vintage i retro czy rzeczy, którym można nadać drugie życie – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.   – Na wyprzedażach garażowych za niewielkie pieniądze można upolować biżuterię, ubrania, często nawet od projektantów, a także kultowe przedmioty, np. szkło z Ząbkowic, ceramikę z Mirostowic, Łysej Góry czy Włocławka, sztućce z NRD, czy wazony w stylu fat lava z RFN. Nie brakuje także współczesnych przedmiotów, z którymi dotychczasowi właściciele chcą się po prostu rozstać, przy okazji zarabiając parę złotych – dodaje.

Pierwsza w historii częstochowskiego centrum handlowego „garażówka” odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia.

– Wydarzenie organizujemy testowo, ale już przymierzamy się do całego cyklu. W planach mamy organizację „garażówek” co miesiąc, zawsze w pierwszą niedzielę. Póki co zaplanowaliśmy trzy takie wydarzenia. Liczymy, że się spodobają i z każdą edycją będą coraz większe, także pod względem liczby sprzedających – zapewnia Dziubin-Łuszczyk.

Galeria Jurajska szykuje "garażówkę". Kto chce zostać wystawcą, może się zgłosić! 1
mat. Galerii Jurajskiej

Jak zostać sprzedawcą?

Według zapewnień, każdy może zostać sprzedawcą „grażówki”. Warunkiem jest to, że nie prowadzi działalności handlowej specjalizującej się np. w sprzedaży staroci, vintage czy antyków.   

– Jeśli zrobiłeś porządek w domu, piwnicy lub na strychu i masz masę rzeczy w dobrym stanie – nie wyrzucaj ich. Przyjdź na „garażówkę” i sprzedaj je. Zachęcamy także do udziału w wydarzeniu kolekcjonerów, amatorów np. mody vintage, a także osoby, które zajmują się przerabianiem rzeczy zgodnie ideą reuse i repurpose – namawia przedstawicielka centrum handlowego.  

Zainteresowani mogą zgłaszać się do 28 marca. Zgłaszać należy się mailowo pod adresem: [email protected] Wystarczy krótko opisać, co zamierzamy sprzedawać i podać do siebie kontakt.  Warto się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. 

Wszystkim handlującym bezpłatnie udostępniona zostanie powierzchnia wewnątrz Galerii Jurajskiej. Każdy będzie musiał jednak samodzielnie zaaranżować swoje stoisko np. przy pomocy stolika turystycznego czy przenośnego wieszaka na ubrania. Stoisko będzie można także reklamować przy pomocy własnoręcznie zrobionego szyldu.  Więcej informacji: www.galeriajurajska.pl, www.facebook.com/galeriajurajska.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -