fbpx

Galeria Jurajska otwarta w pełnym składzie. Na klientów czeka blisko 180 sklepów i punktów usługowych

Galeria Jurajska uruchomiła już wszystkie sklepy i punkty usługowe. Kino i klub fitness przygotowują się zaś do powrotu 29 maja. Na pełne otwarcie czekają także lokale gastronomiczne.

Dzięki poluzowaniach w obostrzeniach galerie handlowe w całej Polsce mogą wznowić działalność. Dotyczy to również Galerii Jurajskiej w Częstochowie (stanowiącą również najpopularniejsze centrum handlowe w regionie). O przygotowaniach do otwarcia w pełnym składzie pisaliśmy już na naszym portalu (szczegóły TUTAJ).

W efekcie, od 4 maja blisko 180 sklepów i punktów usługowych znów czeka na klientów. Po 45-dniowej przerwie do działalność wznowiły wszystkie sklepy, a wśród nich m.in.te z ubraniami, butami, odzieżą sportową, elektroniką, zabawkami, a także wyposażeniem wnętrz. Otwarte zostały także salony jubilerskie i perfumerie.

-Ostatni lockdown był wyjątkowo długi i wszyscy byliśmy spragnieni powrotu do pewnej normalności. Zwłaszcza klienci, którzy na 1,5 miesiąca pozbawieni zostali dostępu do wielu swoich ulubionych sklepów. Teraz te sklepy wracają, a razem z nimi także kupujący, co widać po wzmożonym ruchu, jaki od wczoraj obserwujemy – mówi Anna Borecka-Suda, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej.

Na otwarcie- wiosenne przeceny

Wraz z otwarciem centrum wystartował też sezon „mid season sale”, czyli wiosenne przeceny. Te powinny pojawić się w najbliższych dniach. – Sklepy wznawiają działalność w szczycie wiosennego sezonu, a to oznacza, że w znacznej części z nich pojawią się różne formy rabatów i przecen. Pod tym względem ten sezon może być zbliżony do ubiegłorocznego, a więc pełen okazji – dodaje Borecka-Suda.

Ale nie tylko sklepy i usługi są otwarte. Czynne pozostają także lokale gastronomiczne. Aktualnie proponują one wyłącznie dania na wynos. Zmiana nastąpi od 29 maja, gdy działalność stacjonarna będzie już możliwa, przy obłożeniu 50 proc. stolików. W tym samym terminie swoją działalność wznowią także kino Cinema City oraz fitness club Calypso.

-Przed nami bardzo intensywny okres, dzięki któremu wszyscy będziemy mogli nabrać oddechu i zwalczyć zarówno o obroty, jak i o klientów. Podobne jak przed rokiem spodziewamy się, że klienci wrócą na zakupy bardzo szybko. Sprzyjać temu będzie wiosenno-letni sezon, a także poluzowanie ograniczeń w turystyce, która jest ważna dla Częstochowy, ale i Galerii Jurajskiej – zaznacza Anna Borecka-Suda.

Wciąż obowiązuje reżim sanitarny

Wybierając się na zakupy w najbliższych dniach należy pamiętać o kilku zasadach. Na terenie Galerii Jurajskiej wciąż obowiązuje reżim sanitarny i tzw. zasada DDM. Kryją się za nią dezynfekcja rąk, zachowywany dystans (min. 1,5 m) oraz konieczność założenia maseczki.

Ponadto, w sklepach, jak i w samej galerii obowiązują limity – 1 os. na 15 m kw. Z kolei o tym, ile osób może jednocześnie przebywać w wybranym lokalu oraz w samej Galerii Jurajskiej informują stosowne komunikaty w witrynach.

Godziny otwarcia Galerii Jurajskiej można znaleźć na stronie: www.galeriajurajska.pl

ZS