fbpx
Strona głównaPolecaneGaleria Jurajska szykuje się na ponowne otwarcie. Na wznowienie działalności czeka 150...

Galeria Jurajska szykuje się na ponowne otwarcie. Na wznowienie działalności czeka 150 lokali i wysp handlowych

We wtorek, 4 maja zakończyć ma się czwarty lockdown centrów handlowych. Na powrót szykuje się również Galeria Jurajska. Przez ostatnie tygodnie mogły działać tam tylko wybrane lokale.

Zgodnie z decyzją rządu, od wtorku, 4 maja działalność mogą wznowić m.in. sklepy odzieżowe i obuwnicze, te z elektroniką, meblarskie i z wyposażeniem wnętrz, ofertą sportową, a także z asortymentem dla dzieci. Na ten dzień czeka również Galeria Jurajska w Częstochowie (jedno z najpopularniejszych centrum handlowych w regionie). Przez ostatnie tygodnie mogły w niej działać tylko wybrane lokale, w tym drogerie, księgarnie i sklepy spożywcze.

Teraz ponownie otwarte zostanie łącznie ok. 150 lokali i wysp handlowych. – Od wtorku Galeria Jurajska wraca z kompletną ofertą handlową oraz usługową. Na ten moment czekaliśmy. Dziś w końcu rynek dostał zielone światło do otwarcia. To dobra wiadomość, zważywszy chociażby na fakt, że lockdown w marcu i kwietniu przerwał dobrze zapowiadający się sezon wiosenny. Teraz do tego sezonu wracamy – mówi Anna Borecka-Suda, zastępca dyrektora częstochowskiego centrum handlowego.

Galeria Jurajska szykuje się na ponowne otwarcie. Na wznowienie działalności czeka 150 lokali i wysp handlowych 1
Galeria Jurajska (mat. prasowe)

Galeria Jurajska: przygotowania do otwarcia lokali trwają

W sklepach trwają więc przygotowania. Przez wzgląd na tzw. długi weekend majowy, czas na np. zatowarowanie jest ograniczony. – Zapewne do części sklepów towar dojedzie dopiero po majówce, rozruch handlu potrwa więc dzień lub dwa. Marki nie tracą jednak czasu. Z informacji, jakie do nas spływają od ogłoszenia decyzji rządu, wnioskuję, że część sklepów jeszcze dziś rozpocznie prace przygotowawcze w lokalach. Liczymy więc na to, że 4 maja otworzą się wszyscy nasi najemcy, którzy zgodnie z decyzją władz będą mogli działać -dodaje Borecka-Suda.

Tradycyjnie już wszelkie zmiany wprowadzone zostaną z zachowaniem najwyższego reżimu sanitarnego. – Jako nieruchomość przez ponad miesiąc lockdownu, w najwyższym reżimie sanitarnym, pozostawaliśmy w pełni otwarci, zapewniając dostęp do działających sklepów ulokowanych w różnych częściach obiektu. Czynne było ok. 25 proc. sklepów. Pasaż handlowy jest więc w pełni przygotowany na wizyty większej liczby odwiedzającym. Tym bardziej, że za nami doświadczenia także poprzednich miesięcy, które zaowocowało gotowymi procedurami restartu handlu – wyjaśnia zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej.

Od 29 maja działalność mogą wznowić kina i restauracje

Według zapowiedzi rządzących, 29 maja, po wielu miesiącach ograniczeń, ponownie będą mogły działać w pełni również restauracje i kawiarnie, które dziś mogą prowadzić jedynie sprzedaż na wynos. Warunkiem mam być 50 proc. obłożeniem miejsc. Na tej samej zasadzie otwarte mogą zostać także kina i kluby fitness. W przypadku Galerii Jurajskiej oznacza to ponowne otwarcie kina Cinema City oraz fitness clubu Calypso.

– Ostatni miesiąc był trudny dla całego rynku. Wraz z decyzją rządu wraca natomiast pewien optymizm. Przed nami sezon wiosenny, a także sezon związany z wakacjami, a także mid-season sale. Jeśli w parze z luzowaniem obostrzeń w handlu, pójdzie za chwilę także znoszenie obostrzeń w życiu codziennym, a zwłaszcza w turystyce, możemy się spodziewać stosunkowo szybkiego odrobienia obrotu i wskaźnika odwiedzin. Podobnie jak to miało miejsce równo rok temu – podkreśla Anan Borecka-Suda.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -