fbpx
Strona głównaPolecaneFundacja Oczami Brata zaprosiła do Częstochowy wolontariuszy z Hiszpanii i Francji

Fundacja Oczami Brata zaprosiła do Częstochowy wolontariuszy z Hiszpanii i Francji

Od pierwszego dnia sierpnia w Częstochowie gościmy czworo wolontariuszy. To Orlane, Margot, Natalia i Alexandre. W ramach projektu Europejskiego Korpusu Solidarności „Wszyscy jesteśmy inni” gości ich Fundacja Oczami Brata.

Od 1 sierpnia za sprawą Fundacji Oczami Brata w Częstochowie gości czworo wolontariuszy z Francji i Hiszpanii. To Orlane, Margot, Natalia oraz Alexandre. Przyjechali tu w ramach projektu Europejskiego Korpusu Solidarności pt. „Wszyscy jesteśmy inni”. Wolontariusze spędzą w naszym mieście dziesięć miesięcy, tj. do końca maja 2022 r.
Ich zadaniem jest wspieranie organizacji w bieżących działaniach. Będą oni
pracować przez pięć dni w tygodniu, w wymiarze nie przekraczającym siedmiu godzin dziennie. Celem projektu jest stworzenie możliwości rozwoju, zdobycia doświadczenia oraz poznania innej kultury.

Koordynatorem działania jest Katarzyna Wiśniewska – specjalistka ds. współpracy
międzynarodowej, absolwentka filologii angielskiej, absolwentka managementu. Wcześniej pracowała w Stowarzyszeniu Wspierania Działań Młodzieży CZ-ART, gdzie zdobyła doświadczenie w pracy nad projektami międzynarodowymi. Osoby, które chciałyby zgłosić propozycje dotyczące współpracy z wolontariuszami, mogą je kierować pod adres e-mail: k.wisniewska@oczamibrata.pl. Więcej: oczamibrata.pl.

Oto jak wolontariusze przedstawiają się częstochowianom

By częstochowianie mogli lepiej poznać zagranicznych wolontariuszy, cała czwórka przygotowała notatki, w których opowiadają im o sobie. Oto one.

„Mam na imię Alexandre – Olek i mam 20 lat. Mieszkam we Francji w wiosce tak małej, żenawet Francuzi o niej nie wiedzą – Labessiere-Candeil. Kocham sztukę, robię amatorskie filmy. Kocham też pisać. Dodatkowo przyroda jest moim najlepszym przyjacielem. Bardzo się cieszę z uczestnictwa w projekcie Fundacji Oczami Brata i czuję się zaszczycony że zostałem wybrany. Znam wartość człowieka i chcę brać czynny udział w życiu.”

„Mam na imię Orlane, mam 21 lat. Pochodzę z Lisle-sur-Tam małej wioski na południu Francji. Kocham piec i gotować i jestem wielką fanką Gabiego – mojego białego króliczka. Wybrałam ten projekt, ponieważ odpowiada on moim planom na przyszłość – chciałabym zostać pracownikiem socjalnym. Ponadto, jest to środowisko bardzo bliskie memu sercu, ponieważ jest mi ono znane. Nie mogę się doczekać aby rozpocząć przygodę razem z wami.”

„Jestem Margot i mam 21 lat. Mieszkam na południu Francji w Agen. Moimi głównymi zainteresowaniami są fotografia, wędrówki, bieganie lub spotkania z przyjaciółmi. Wybrałam ten projekt, ponieważ chcę zdobyć doświadczenie w pracy z osobam z niepełnosprawnościami. W niedalekiej przyszłości chciałabym pracować jako pracownik socjalny lub jako animator społeczny. Ten projekt pomoże mi wybrać moją ścieżkę.”

„Nazywam się Natalia Aranda i mam 21 lat. Pochodzę z małego miasteczka zwanego Peal de Bacerro, ale kiedy miałam 17 lat przeprowadziłam się do Malagi, żeby studiować. Studiowałam terapię zajęciową ponieważ wydaje mi się, że jest to praca która jest bliska pomocy ludziom, którzy szukają przyjemności i wyboru w ich życiu. Moimi hobby są gra w siatkówkę, sport, gotowanie i spędzanie czasu z przyjaciółmi. Zdecydowałam się aplikować na ten projekt, ponieważ ma on związek z terapią zajęciową i chciałabym zdobyć nowe doświadczenia, które wykorzystam w przyszłości. Dodatkowo chce podszkolić swój angielski i zdobyć nowe
doświadczenia związane z mieszkaniem w innym kraj.”

ZS

Czytaj także: eFKA w Częstochowie. Trzy dni festiwalowych atrakcji z udziałem 150 twórców

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV