fbpx

Fundacja Dziecięca Fantazja chce spełnić marzenie czteroletniego Bartka z Częstochowy

Czteroletni Bartek z Częstochowy choruje od urodzenia. Jak na dziecko przystało marzy mu się samochodzik na akumulator i inne zabawki. Pragnienia te pomaga spełniać Fundacja Dziecięca Fantazja.

Bartek przyszedł na świat w 33. tygodniu ciąży z hipoplazją płuc oraz z wrodzoną wadą układu moczowego, która spowodowała schyłkową niewydolność nerek. Od pierwszych chwil życia musiał być zaintubowany i poddawany wentylacji oscylacyjnej, a chwilę później rozpoczęto dializy. Pierwsze pół roku życia chłopiec spędził na oddziale wad wrodzonych, gdzie przez cały czas walczono o jego życie i zdrowie. Leczenie, które uratowało mu życie, spowodowało jednak utratę słuchu. Bartek ma wszczepiony implant ślimakowy i wytrwale pracuje na codziennych terapiach, by w przyszłości mówić i słyszeć. Z powodu uszkodzenia nerek mały częstochowianin musi być dializowany dwa razy w tygodniu. Nie może mieć przeszczepu nerki i prawdopodobnie do końca życia będzie skazany na regularne zabiegi hemodializy w szpitalu. Na co dzień, mimo choroby, Bartek jest wesołym i kontaktowym dzieckiem. Uczęszcza do przedszkola, lubi malować farbami i układać puzzle. Marzeniem chłopca jest auto na akumulator, którym mógłby jeździć na wycieczki po najbliższej okolicy.

Częstochowianin jest podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja, która pomaga w spełnianiu marzeń poważnie chorych dzieci.

-Mamy nadzieję, że dzięki udostępnianiu naszych zbiórek możemy dotrzeć do innych chorych dzieci i ich rodziców, którzy dzięki temu mogą się dowiedzieć o naszej działalności i możliwości spełnienia marzeń ich dzieci. W wielu przypadkach matki naszych podopiecznych samotnie wychowują dzieci, nie mogąc iść do pracy, gdyż cały czas muszą być przy chorym dziecku. Ich sytuacja materialna przez to jest dramatyczna, gdyż zasiłki dla chorego dziecka są bardzo niskie. Dlatego wielu naszych podopiecznych ma takie „przyziemne”, materialne marzenia – zaznacza Patrycja Wróbel, członek zarządu Fundacja Dziecięca Fantazja, która zgłosiła się do naszej redakcji z prośbą o nagłośnienie zbiórki na rzecz Bartka.

Setki marzeń, które czekają na spełnienie

Na portalu wishsurfing.pl fundacja opisuje setki marzeń do spełnienia. Opowiada o setkach chorych dzieci potrzebujących odrobiny radości.

-Akurat Bartuś marzy o samochodziku na akumulator i zabawkach. Mamy nadzieję, że wspólnie nam się uda pomóc. Uśmiech chorego dziecka jest bezcenny, ale w tym przypadku jest określona potrzebna kwota. Każda złotówka przybliża nas do celu – podkreśla przedstawicielka Fundacji Dziecięca Fantazja.

Zbiórkę na rzecz częstochowianina można znaleźć TUTAJ. Celem jest zebranie 2 tys. zł.

ZS

Czytaj także: Fundacja Oczami Brata z wyróżnieniem honorowym w konkursie na najlepsze działania teatralne w czasie pandemii COVID-19