Fundacja chce kupić respiratory dla szpitala

0
259

Myszkowska Fundacja “Kropla Szczęścia” rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na zakup respiratorów oraz środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Zakupiony sprzęt ma trafić do szpitali w Myszkowie oraz Zawierciu i pomóc w walce z koronawirusem.

Fundacja chce kupić respiratory dla szpitala 1
  • Od początku, gdy w 2017 roku powstała nasza fundacja, jesteśmy nastawieniu na działanie lokalne — powiedziała nam wolontariuszka “Kropli Szczęścia” Anna Stawińska-Wójcik. – Na co dzień pomagamy osobom chorym, niepełnosprawnym i tym, którzy na skutek tragedii życiowych, takich jak wypadek czy pożar, pilnie potrzebują pomocy.
    “Kropla Szczęścia” od samego początku współpracuje z samorządami Myszkowa i gmin powiatu myszkowskiego. Jest obecna niemal na wszystkich ważnych wydarzeniach i imprezach plenerowych w regionie, by prowadzić tam zbiórki dla swoich podopiecznych. Dzięki darczyńcom — firmom i osobom prywatnym — fundacja organizuje turnusy rehabilitacyjne, pomaga w zakupie aparatury i leków.
  • Teraz sytuacja jest wyjątkowa, więc postanowiliśmy zorganizować zbiórkę na rzecz szpitali, z których najczęściej korzystają mieszkańcy Myszkowa i okolic — mówi wolontariuszka “Kropli Szczęścia”. – Zależy nam, aby wiadomość o naszej akcji dotarła do jak największej liczby osób. Im więcej ludzi się o niej dowie i dokona wpłaty, tym większe szanse na szybki zakup sprzętu i wyposażenia dla szpitali.
    Swoją zbiórkę myszkowska organizacja prowadzi na portalu zrzutka.pl.
    Wystarczy kliknąć link: https://zrzutka.pl/evg55k i dokonać wpłaty. Jak przekonują wolontariusze, każda kwota się liczy, bo z małych darowizn można uzbierać poważne pieniądze.
    Szczegóły dotyczące tej inicjatywy, a także pracy fundacji znaleźć można na stronie internetowej “Kropli Szczęścia” na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here