fbpx
Strona głównaMotoryzacjaFord Mustang Mach-E - elektromobilna rewolucja

Ford Mustang Mach-E – elektromobilna rewolucja

Mustang Mach-E to pierwszy w pełni elektryczny samochód wyprodukowany przez Ford Motor Company – legendę przemysłu motoryzacyjnego, która od dekad podbija serca kierowców na całym świecie. Już dziś możemy zapoznać się z nim na żywo w salonie Frank-Cars w Częstochowie przy ul. Jagiellońskiej 147/151.

Ten elektryczny SUV, inspirowany jest dobrze wszystkim znaną klasyczną stylistyką Mustanga. W wersji GT potrzebuje zaledwie 3,7 sekundy, aby rozpędzić się od 0 do 100 hm/h, zachowując przy tym doskonałe parametry zasięgowe. Czym jeszcze charakteryzuje się nowa odsłona fordowskiej legendy?

Ford Mustang Mach-E - elektromobilna rewolucja 1
Ford Mustang Mach-E (fot. fordmedia.pl)

Elegancki SUV z technologiczną duszą

Nowoczesna technologia zamknięta w doskonałym wzornictwie – tak najłatwiej określić Forda Mustang Mach-E. Model ten został wyposażony w szereg innowacji, które doskonale współpracując ze sobą podczas jazdy. Co ciekawe, Mustanga Mach-E można ładować prądem stałym o dużej mocy. Oznacza to, że już w zaledwie 10 minut możemy naładować samochód na ponad 100 km dalszej jazdy. Naładowane baterie mogą nam pozwolić na przejechanie nawet 610 km!  Najmniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną potwierdza wpis do Światowej Księgi Rekordów Guinnessa. Tak wysoki, bezemisyjny zasięg zapewnia nie tylko wygodę podróży, ale także niskie koszty eksploatacji pojazdu. Ford po raz kolejny udowadnia, że nowoczesne i ekologiczne technologie mogą iść w parze z ekonomicznymi rozwiązaniami.

Ford Mustang Mach-E - elektromobilna rewolucja 2
Ford Mustang Mach-E prezentowany w salonie Frank-Cars w Częstochowie przy ulicy Jagiellońskiej 147/151 (fot. A. Kostyra)

Projektanci nowego Mustanga zadbali także o wysoki komfort jazdy zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Bezkluczowy system E-latch, system wspomagający parkowanie czy system zapobiegający kolizjom, to tylko niektóre z wyjątkowych rozwiązań wykorzystanych przy produkcji nowego Mustanga. Przedni i tylny bagażnik Forda Mustang Mach-E idealnie sprawdzi się zarówno w trakcie rodzinnych wyjazdów, jak i codziennych zakupów. Ford Mustang Mach-E jest najlepiej sprzedającym się autem w Norwegii – kraju, w którym ponad 60 proc. sprzedawanych nowych aut to modele w pełni elektryczne. Norwedzy docenili doskonałe połączenie klasycznej stylistyki z nowoczesną technologią.

Ford Mustang Mach-E - elektromobilna rewolucja 3
Ford Mustang Mach-E (fot. fordmedia.pl)

Szereg motoryzacyjnych wyróżnień

Nic dziwnego, że model ten zdobył tytuł Samochodu Elektrycznego roku 2021 przyznawany przez redakcję Car and Driver. O to wyjątkowe wyróżnienie najnowszy Mustang konkurował m.in. z Teslą Model Y, Porsche Taycan 4s, a także Volvo XC40 Recharge. Mustang Mach-E zdobył także wiele innych nagród, w tym nagrodę Car and Driver’s Choice Award na początku tego roku, a także nagrodę Cars.com Eco-Friendly Car of the Year, AutoGuide’s Utility of the Year, Green Vehicle of the Year i nagrodę Autoweek Car Buyer’s.

Ford Mustang Mach-E - elektromobilna rewolucja 4
Ford Mustang Mach-E prezentowany w salonie Frank-Cars w Częstochowie przy ulicy Jagiellońskiej 147/151 (fot. A. Kostyra)

Ford Mustang Mach-E to nowy rozdział w historii elektromobilności. Model ten z pewnością przekona wielu kierowców niepewnych zakupu samochodu elektrycznego. Doskonały design, wysokie zasięgi i wykorzystanie nowych technologii oczarują każdego fana motoryzacji Odwiedź salon Frank-Cars znajdujący się w Częstochowie przy ulicy Jagiellońskiej 147/151 i poznaj samochód elektryczny 2021 roku – nowoczesnego SUVa dla całej rodziny.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here