fbpx
Strona głównaPolecaneCzy żużlowcy Eltrox Włókniarz przywiozą w niedzielę punkty z Wrocławia?

Czy żużlowcy Eltrox Włókniarz przywiozą w niedzielę punkty z Wrocławia?

Żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa w niedzielę będą ścigać się we Wrocławiu z liderem PGE Ekstraligi Betard Spartą. Tylko wygrana przedłuża szansę częstochowian na awans do play-off.

Już tylko trzy kolejki spotkań pozostały do zakończenia rundy zasadniczej w PGE Ekstralidze. Sytuacja częstochowskich żużlowców nie jest za dobra. Eltrox Włókniarz z 14 punktami zajmuje 5. miejsce. Prowadzi Betard Sparta Wrocław (21 punktów). Wiceliderem jest Moje Bermudy Stal Gorzów (20 punktów). Na 3. miejscu plasuje się Motor Lublin (17 punktów), na 4. jest mistrz Polski Fogo Unia Leszno (14 punktów) i na 5. Eltrox Włókniarz (14 punktów).

Częstochowscy żużlowcy mają przed sobą mecz z liderem z Wrocławia oraz spotkanie u siebie z Apatorem Toruń (6. miejsce, 7 punktów) i na wyjeździe z GKM-em Grudziądz (8. miejsce, 5 punktów). Każde z tych spotkań będzie trudne, bo wrocławianie walczą o utrzymanie pozycji lidera przed play-off, a torunianie i grudziądzanie rywalizują o utrzymanie w PGE Ekstralidze.

Wydaje się jednak, że teoretycznie najtrudniejsze zadanie czeka częstochowskich żużlowców we Wrocławiu. Eltrox Włókniarz przegrał u siebie z Betard Spartą aż 38:52 i to wrocławianie będą w niedzielę zdecydowanym faworytem. Z Apatorem i GKM-em częstochowskie „Lwy” mimo wszystko powinny wygrać i zdobyć 6 punktów. Dlatego kluczowy mecz będzie w niedzielę we Wrocławiu.

Kibice Eltrox Włókniarz trzymają kciuki za biało-zielonych. Ostatnio zwyżkę formy zasygnalizował Szwed Fredrik Lindgren, który wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Szwecji, a także dwa razy jechał w finale Grand Prix Czech w Pradze zajmując 4. i 3. miejsce. Juniorzy Eltrox Włókniarza też mieli trochę okazji do ścigania i pokazali się z niezłej strony.

Mimo wszystko, faworytem niedzielnego starcia będą wrocławianie z Maciejem Janowskim, Artiomem Łagutą i Tai Woffindenem w składzie czyli żużlowcami, którzy znajdują się w czołowej 7 zawodników ze średnią biegową. Najlepszym żużlowcem PGE Ekstraligi po 11 kolejkach jest wrocławianin Maciej Janowski (2,67). Trzeci jest Artiom Łaguta (2,39), a na 7. miejscu plasuje się Tai Woffinden (2,16). Najlepszy z częstochowskich żużlowców Leon Madsen znajduje się na 9. pozycji (2,12).

Zestaw pary na 3 ostatnie kolejki rundy zasadniczej: XII kolejka: Leszno – Grudziądz 56:34, Gorzów – Zielona Góra 48:42, Wrocław – Częstochowa, Toruń – Lublin, XIII kolejka: Lublin – Grudziądz, Zielona Góra – Leszno, Gorzów – Wrocław, Częstochowa – Toruń, XIV kolejka (ostatnia): Grudziądz – Częstochowa, Toruń – Gorzów, Wrocław – Zielona Góra, Leszno – Lublin.

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa

1. Bartosz Smektała

2. Kacper Woryna

3. Fredrik Lindgren

4. Jonas Jeppesen

5. Leon Madsen

6. Jakub Miśkowiak

7. Mateusz Świdnicki

Betard Sparta Wrocław

9. Tai Woffinden

10. Gleb Chugunov

11. Artem Laguta

12. Daniel Bewley

13. Maciej Janowski

14. Michał Curzytek

15. Przemysław Liszka

Foto: Gazeta Regionalna/AK

Czy żużlowcy Eltrox Włókniarz przywiozą w niedzielę punkty z Wrocławia? 1
Czy żużlowcy Eltrox Włókniarz przywiozą w niedzielę punkty z Wrocławia? 2
Czy żużlowcy Eltrox Włókniarz przywiozą w niedzielę punkty z Wrocławia? 3
Czy żużlowcy Eltrox Włókniarz przywiozą w niedzielę punkty z Wrocławia? 4
Czy żużlowcy Eltrox Włókniarz przywiozą w niedzielę punkty z Wrocławia? 5
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV