Finał Srebrnego Kasku dla juniorów Włókniarza. Wygrał Miśkowiak, Świdnicki drugi!!!

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się juniorzy Eltrox Włókniarza podczas czwartkowego finału Srebrnego Kasku. Wygrał Jakub Miśkowiak, ale drugie miejsce tuż za nim zajął Mateusz Świdnicki.

Miśkowiak w finale był faworytem i nie zawiódł. Jego ostatnie bardzo dobre występy w Ekstralidze sprawiły, że jechał do Bydgoszczy po Srebrny Kask. W finale wywalczył 14 punktów (2,3,3,3,3). Tylko w swoim pierwszym biegu przegrał z klubowym kolegą Mateuszem Świdnickim.

Świdnicki natomiast wygrał trzy pierwsze biegi. Nie wyszedł mu czwarty start, gdzie przyjechał za plecami Mateusza Cierniaka i Wiktora Lamparta. Wygrał swój piąty bieg, ale brakło mu jednego oczka, by stoczyć bieg barażowy z Miśkowiakiem. Ostatecznie Świdnicki odnotował 13 punktów (3,3,3,1,3) co dało mu drugie miejsce z finale.

W Bydgoszczy startował też Bartłomiej Kowalski z Eltrox Włókniarza. Zdobył 7 punktów (2,2,2,1,d) i zajął 11. miejsce.

Trzecie miejsce na podium za Miśkowiakiem i Świdnickim wywalczył Wiktor Jasiński, który zdobył 12 punktów.