fbpx

Filharmonia Częstochowska otwiera się dla publiczności. Pierwszy koncert już 21 maja

Po tygodniach, gdy koncerty odbywały się online, Filharmonia Częstochowska znów może zaprosić melomanów do swojej sali koncertowej. Pierwsze po przerwie wydarzenie z udziałem publiczności już w piątek, 21 maja.

Na środowej konferencji prasowej premiera i ministra Zdrowia ogłoszono przyspieszenie o 8 dni otwarcia filharmonii, kin i teatrów. Z takiej możliwości skorzysta również Filharmonia Częstochowska. Po tygodniach koncertów prezentowanych online, szykuje pierwsze koncerty z udziałem publiczności. W mocy pozostają szczególne warunki uczestnictwa w ofercie filharmonii, tj. udostępnienie widzom 50 proc. liczby miejsc na widowni, wypełnienie oświadczenia oraz pomiar temperatury, obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zakaz spożywania napojów lub posiłków.

Pierwszym wydarzeniem, na które po przerwie zaprosi instytucja będzie koncert „Dokończona/Niedokończona”. Na scenie wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, której przewodził będzie Adam Klocek. Na program złożą się dzieła Symfonia g-moll KV 550 Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz
VIII Symfonia h-moll „Niedokończona” D.759 Franciszka Schuberta.

Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety normalne kosztują 40 zł, ulgowe – 35 zł.

Z kolei 28 maja filharmonia przyszykowała koncert dyplomowy „Na dwa fortepiany”. Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, Dariusz Micorek (fortepian), Jacek Bylica (fortepian), Justyna Chmielek–Korbut (dyrygent). Szczegóły: www.filharmonia.com.pl.

ZS